› zapowiedzi
09:07 / 21.03.2013

Koncert na dwa fagoty w Bibliotece Elbląskiej

Koncert na dwa fagoty w Bibliotece Elbląskiej

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza w poniedziałek 25 marca o godz. 18.00 do Sali „U św. Ducha” na koncert fagotowy w wykonaniu Hanny Giedy i Katarzyny Wasiak - uczennic Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Wstęp wolny.

Program koncertu: 1.Hanna Gieda – G.Ph.Telemann „Sonata f-moll” 2.Katarzyna Wasiak - K.M.Weber „Koncert F-dur” 3.Hanna Gieda - E.Bourdeau „Pierwsze Solo Koncertowe” 4.Katarzyna Wasiak - J.E.Galliard „Sonata a-moll” 5.Hanna Gieda - J.B.Vanhal „Koncert C-dur” 6.Katarzyna Wasiak - B.Dwarionas „Temat z wariacjami” Słowo o solistkach: Hanna Gieda i Katarzyna Wasiak to tegoroczne maturzystki, uczennice klasy 6 dyplomowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Hanna rozpoczynała edukację muzyczną w klasie fortepianu. Katarzyna, jako 14- latka porzuciła wiolonczelę dla fagotu. Obydwie uczennice swoją przyszłość chcą wiązać właśnie z muzyką. Katarzyna z fagotem, a Hania z fagotem i śpiewem. Kasia w zeszłym roku zagrała solo z orkiestrą szkoły muzycznej, Hanna natomiast to laureatka konkursów piosenki i uczestniczka „Szansy na sukces”. Do koncertu uczennice przygotowała mgr Zuzanna Leidel-Elert.

Solistki wystąpią przy akompaniamencie fortepianu, za którym zasiądzie mgr Joanna Żabierek (pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku).

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%