› bieżące
19:35 / 02.12.2013

Koncert na rzecz Julki w Ratuszu Staromiejskim

Koncert na rzecz Julki w Ratuszu Staromiejskim

fot. Bartłomiej Ryś

Pięcioletnia Julia Frącek urodziła się w 2008 roku. Ma zespół Downa, jest chora na zespół Westa (padaczka lekooporna), zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym. Dziewczynka jest pod stałą opieką specjalistów, co wymaga niezmierzonego wkładu finansowego. Małej elblążance każdy z nas może pomóc. 

Dzięki ogromnemu wsparciu Przedszkola z Grupami Integracyjnymi nr 15 w Elblągu, do którego uczęszcza Julka oraz Fundacji Dlaczego Pomagam w Ratuszu Staromiejskim odbył się koncert charytatywny na jej rzecz. Podczas akcji, w świątecznym repertuarze wystąpił zespół Brothers. Piosenki były przeplatane występami dzieci oraz co najważniejsze – licytacjami przedmiotów, które przekazały osoby prywatne, elbląskie organizacje, firmy oraz sami artyści.

– Musimy i chcemy pomóc – wyjaśnia dyrektor przedszkola nr 15 Małgorzata Kalkowska. - Koncert jest organizowany tylko dlatego żeby zwrócić uwagę na problem. Im więcej osób dowie się o akcji tym lepiej.

Przedszkole może liczyć na wsparcie sponsorów oraz jak mówi dyrektor – przyjaciół przedszkola. Bez nich organizacja czegokolwiek byłaby prawie niemożliwa.

Akcja rozpoczęła się od występu przedszkolaków. Wspólnie zaśpiewali hymn przedszkolny. Następnie na scenie pojawił się zespół Brothers z pastorałką pt. „Bosy pastuszek”. Po występach rozpoczęła się licytacja.

Na aukcji znalazły się autografy, w tym Tomasza Kamela, Beaty Kozidrak, Edyty Gepert, Adama Małysza oraz Michała Wiśniewskiego. Książki - na przykład powieść Jacka Kaczmarskiego pt. „Autoportret z kanalią”, oraz płyty, wejściówki na lodowisko i siłownie, poduszki i inne gadżety.

Chociaż cena wywoławcza to zaledwie 2 zł to ostateczne kwoty wynosiły około 200 zł. W przypadku aukcji charytatywnej najważniejsza nie jest jednak rzecz którą się licytuje. Chodzi o pomoc konkretnej osobie, w tym wypadku małej, tak dotkniętej przez życie, dziewczynki. Obecnie Julka przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Gdańsku. Już 9 grudnia rozpocznie się Tydzień na rzecz Julki podczas którego odbywać się będzie sprzedaż pierników, kartek świątecznych oraz płyt. Dodatkowo organizowane będą koncerty, prelekcje oraz warsztaty.

Dodatkowo wpłaty można kierować na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ‘’Słoneczko’’
77-400 Złotów, Stawnicka 33
Nr: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem ''Na leczenie i rehabilitacją Julii Frącek, 24/F''
Można także podarować Julci 1 % swojego podatku. Nr KRS 0000186434.

11
0
oceń tekst 11 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 19