› bieżące
19:45 / 09.07.2024

Koncert skrzypcowy w Parku Planty

Koncert skrzypcowy w Parku Planty

fot. UM Elblag

W lipcu zapraszamy na koncerty skrzypcowe, które odbędą się w Parku Kajki (14 lipca) oraz Parku Planty (28 lipca). To będzie okazja do jednoczesnego obcowania z naturą i sztuką. Koncerty realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg.

Pierwszy koncert z repertuarem muzyki klasycznej odbędzie się już w najbliższą niedzielę (14.07) w Parku Kajki, w Ogrodzie Różanym. Początek o godz. 15:00. Podczas koncertu wystąpi solistka skrzypaczka Monika Orłowska z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego - pięcioro muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Zaprezentowane zostaną „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego.

Drugi koncert z repertuarem muzyki rozrywkowej odbędzie się 28 lipca (godz. 15:00) w Parku Planty. Podczas koncertu wystąpi solistka skrzypaczka Gabriela Żmigrodzka (skrzypce elektryczne) z towarzyszeniem zespołu. Zaprezentowane zostaną hity muzyki pop.

Koncerty odbędą się w okresie wakacyjnym, a odbiorcami zadania będą mieszkańcy Elbląga oraz turyści. Przestrzeń realizacji koncertów – Park Kajki i Park Planty – umożliwi również odbiorcom jednoczesne obcowanie z naturą i obcowanie ze sztuką. Dzięki możliwości bezpłatnego uczestnictwa w koncertach, wydarzenia dostępne będą dla osób, które z powodów ekonomicznych nie mogą uczestniczyć w płatnych koncertach, co jest formą przeciwdziałania wykluczeniu kulturalnemu. Zadanie niesie ze sobą również walor edukacyjny. Publiczność biorąca udział w wydarzeniu, szczególnie należąca do młodego pokolenia, będzie mogła stać w przyszłości aktywnymi odbiorcami świata kultury.

Koncerty realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%