› bieżące
11:06 / 15.05.2014

Koncert zespołu Farba

Koncert zespołu Farba

fot. nadesłane

Już w tą Sobotę mamy dla Was muzyczną ucztę w rytmach dobrze znanej kapeli. Rock, pop-rock, albo jak to sami o sobie piszą paint-rock to brzmienia, które zagoszczą u Sąsiadów już w ten weekend. Gdy ktoś nie kojarzy nazwy, wystarczy napisać tytuł przeboju „Chcę tu zostać”. Wtedy wszystko staje się jasne!!

FARBA rozpoczęła swoją muzyczną działalność w Gdyni w 2000 roku. Nazwa grupy powstała na jednym z pierwszych koncertów, gdzie przed ich występem sponsor imprezy rozrzucił, do publiczności saszetki z farbą do włosów. Większość z nich jednak popękała, farba rozpryskała się na scenie i pod nią. Grupa wchodząc na koncert bez nazwy, zeszła ze sceny już jako Farba.

Wielką uwagę przykuwa żywiołowa i pełna energii wokalistka zespołu, Joanna Kozak, która w 2000r. została laureatką jednej z edycji „Szansy na Sukces” TVP2 – wygrała piosenką Izabeli Trojanowskiej "Tyle samo prawd, ile kłamstw". Joanna wystąpiła również w programie „Zostań Gwiazdą” prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza w TVN.

W 2001 roku, po niespełna roku współpracy FARBA przeszła pomyślnie eliminacje do 38 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategorii Debiuty. Zagrali w gronie 9 finalistów jeden z pierwszych stworzonych przez siebie utworów, pod tytułem "Czy nigdy więcej" (Nigdy więcej). Występ ten zaowocował wydaniem debiutanckiego albumu Farby pod tytułem "Muszę krzyczeć !", który ukazał nakładem firmy Sony Music Polska w 2003 roku.

Wielkim sukcesem okazał się być singiel promujący płytę, utwór "Chcę tu zostać" , który stał się przebojem w większości rozgłośniach radiowych i gościł na 1 miejscu wielu list przebojów. Ta właśnie piosenka promowała również film Jerzego Gruzy pt. "Yyrek, kosmiczna nominacja" i do dziś jest wizytówką zespołu Farba, obok również innych znanych numerów z tej płyty jak „Zagubiony książę” czy utwór „Nie warte nic”.

Drugi singiel debiutanckiej płyty „A jeśli to nieprawda?” znalazł się na składance TVP1 Polskie Przeboje Jedynki vol.5. Trzecim singlem z debiutanckiej płyty Farby został numer „Daleko”, do którego teledysk został nakręcony w USA (Chicago), gdzie grupa zagrała na festiwalu "Destination Chicago” swój pierwszy zagraniczny koncert.

Grupa Farba była gościem wielu programów telewizyjnych, między innymi "Rower Błażeja", "Kawa czy Herbata" , „Teleexspres” , „Ferie z jedynką”(TVP1), „Pytanie na Śniadanie” (TVP2), "Strefa P" (TV4), "Muzyczne Listy" (TV4), "Hit Mania" (POLSAT), „Muzyczna Winda” (POLSAT), „Kuba Wojewódzki” (POLSAT) oraz koncertowała w tak prestiżowych miejscach jak Sala Kongresowa w Warszawie czy Opera Leśna w Sopocie.

W 2006 roku nakładem firmy MJM/EMI ukazała się druga płyta zespołu pt. „Ślady”. Patronat medialny nad płytą objęło aż 18 regionalnych rozgłośni radiowych, ogólnopolskie radio WAWA, gazeta muzyczna TOPGUITAR oraz portal Interia.pl.

W maju 2010 roku grupa wystąpiła również w finale VI Miedzynarodowego Festiwalu Piosenki Carpathia Festival 2010. Wśród wielu wykonawców z całego świata Farba zaprezentowała zupełnie nowy numer „Ile jeszcze”, który zapowiada nową płytę zespołu.

Obecny skład zespołu:

wokalistka: Joanna Kozak gitarzysta: Artur Przygoda basista: Maciej Warda perkusista: Jacek Woźniak klawiszowiec: Piotr Łopacki Koncert w pubie Sąsiedzi to jeden z pierwszych koncertów promujących nowy utwór zespołu „Jupitery”

Zapraszamy Wszystkich na koncert który już w tą SOBOTĘ. Nie może Was zabraknąć. Start 20.30 Bilety dostępne w Pubie Sąsiedzi w cenie 25zł. W dniu koncertu cena biletu to 35zł. Nie czekajcie i rezerwujcie bilety dla siebie i znajomych. Wszystkie szczegóły wydarzeń w Pubie Sąsiedzi na bieżąco można śledzić w internecie: https://www.facebook.com/pubsasiedzi/events

A już w następnym tygodniu zapraszamy na muzyczne granie od czwartku, gdzie wystąpi zespół Pink Roses. W piątek 4 godzinna uczta muzyczna połączona ze wspólnym śpiewaniem, czyli występ akustyczny Emila i Leszka Wróbla. Sobota w rytmach House w wykonaniu DJ. A niedziela to niespodzianka dla elbląskich Fanów zespołu YHY, który zaplanował koncerty wraz z przyjaciółmi.

Więc nie ma co czekać i należy wpadać i zaopatrywać się w wejściówki.

7
3
oceń tekst 10 głosów 70%