› zdrowie i uroda
01:19 / 25.09.2019

Konferencja dotycząca boreliozy w Elblągu

Konferencja dotycząca boreliozy w Elblągu

Czy zastanawiałeś się dlaczego chorujemy i z czego wynikają problemy ze zdrowiem? Czy zauważyłeś, że technologia idzie cały czas do przodu, mamy coraz więcej szpitali, przychodni, lekarzy, lekarstw a liczba i różnorodność chorób ciągle wzrasta?

Zgaduję, ale być może czujesz się osłabiony? Masz bóle głowy, stawów, mięśni?  Pogorszył ci się wzrok? Masz problemy z koncentracją i pamięcią?

Źle śpisz, mocno się pocisz, gorzej słyszysz, masz szumy w uszach? Masz kołatanie serca? Zmagasz się z depresją?

To tylko niektóre z możliwych objawów podstępnej i trudnej do zdiagnozowania choroby, przenoszonej nie tylko przez kleszcze.

Niebawem w Elblągu odbędzie się coś naprawdę niezwykłego. Przyjeżdża do nas lekarz, kobieta, która pomogła swojej córce wyjść z choroby boreliozy, a dziś daje wykłady z całej Polsce jakich metod stosowała. 

Na konferencji dostaniesz GĘSTĄ WIEDZĘ:

 • Co zrobić jeśli ugryzł cię kleszcz i co możesz zrobić by zminimalizować ryzyko ugryzienia?
 • Co to jest Borelioza i jak ją rozpoznać?
 • Dowiesz się również o innych chorobach odkleszczowych- koinfekcjach, równie niebezpiecznych jak borelioza. 
 • Poznasz metody diagnozowania - jakie badania warto zrobić i kiedy. Terapiach oraz o mechanizmach działania antybiotyków.
 • Dowiesz się dlaczego odpowiednia dieta, wzmacnianie odporności i usunięcie pasożytów jest istotnym elementem w trakcie leczenia.
 • Poznasz zastosowanie ziół i naturalnych preparatów wspomagających leczenie boreliozy.

Gość specjalny: dr n.med Maria Bortel Badura  

Specjalista farmakologii klinicznej oraz lekarz chorób wewnętrznych Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Posiada również dyplom Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w zakresie Prawa w ochronie zdrowia. 

Przez wiele lat zdobywała doświadczenie pracując jako Specjalista ds. badań klinicznych, Koordynator Badań Klinicznych oraz Dyrektor Medyczny w największych polskich oraz międzynarodowych koncernach farmaceutycznych. 

Jest członkiem licznych Towarzystw Naukowych w tym: Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich, Towarzystwa Terapii Monitorowanej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. 

Do zainteresowań dr Marii Bortel-Badura należy m.in. tematyka związana z leczeniem boreliozy oraz bólu. Przez wiele lat prowadziła szkolenia dla środowisk medycznych. Ponadto jest orędowniczką naturalnej suplementacji, wspomagającej pracę całego organizmu.

 • KIEDY: 25 Wrzesień 2019 (Środa)
 • GODZINA: 18:00 – 21:00
 • MIEJSCE: Ratusz Staromiejski
 • ADRES: Stary Rynek 25 , 82-300 Elbląg
 • WSTĘP: 20 PLN (poczęstunek w przerwach)

Ilość miejsc ograniczona!

W celu rezerwacji miejsca zadzwoń na podany numer telefonu 502 711 729 lub wyślij smsa o treści REZERWACJA lub zarezerwuj swój bilet na stronie:

https://whlf.eu/conference/borelioza-cicha-epidemia/elblag/432?lang=pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%