› bieżące
23:01 / 01.06.2013

Konferencja „Naszą partią jest Elbląg” w Ratuszu Staromiejskim

Konferencja „Naszą partią jest Elbląg” w Ratuszu Staromiejskim

fot. Bartłomiej Ryś/elblag.net

Właśnie w Dzień Dziecka przemaszerowali od restauracji „Szprota” do Ratusza Staromiejskiego, następnie pod Bramę Targową członkowie KWW „Naszą partią jest Elbląg”. Czego mogliśmy się dowiedzieć od organiztorów i uczestników spotkania?

Zaprezentowano przede wszystkim sylwetkę kandydata na Prezydenta Miasta Elbląg – Edwarda Pukina. Wyjaśnił on między innymi kwestię mieszkań ZBK oraz realnie omówił poziom finansów naszego miasta. Chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy, rozmawiał z wszystkimi zgromadzonymi w sali konferencyjnej Ratusza Staromiejskiego. W rozmowie z dziennikarzem elblag.net wyjawił, że inwestycja aquaparku na pewno nie zostanie zrealizowana, przynajmniej na razie. Dlaczego?

- Tu nie chodzi o to, że my nie chcemy, aby aquapark nie powstał. Po prostu w budżecie miasta nie ma to pieniędzy. Ale jeżeli pojawi się prywatny inwestor - czemu nie? – odpowiadał na nasze pytania kandydat na prezydenta.

Zapytaliśmy również o basen miejski.

- Powiem krótko: jeżeli nasza partia zwycięży w tych wyborach i zostaniemy wybrani na rok kadencji, to basen miejski nie dość, że będzie po naszych rządach gotowy, to jeszcze miasto będzie na tym zarabiać. To mogę obiecać, bo jest to realna obietnica – mówił zdecydowanym tonem Edward Pukin.

Zaproponowano też jawność decyzji podejmowanych przez Radę Miasta. W praktyce oznacza to, że każdy z mieszkańców może w dowolnej chwili sprawdzić, który z radnych głosował za danymi zmianami w budżecie, a który był przeciw. Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem zgromadzonych w sali dziennikarzy oraz obserwatorów.

Natomiast poseł do Parlamentu Europejskiego, Paweł Kowal, który również był na konferencji, bardzo pozytywnie wyraził się o inicjatywnie odwołania prezydenta oraz Rady Miasta w naszym mieście. Dodał, że w tej chwili „Elbląg jest prowodyrem takich akcji. Oczy Warszawy są skierowane właśnie na Elbląg”.
 

51
7
oceń tekst 58 głosów 88%

Powiązane artykuły

NPJE: Niektóre inwestycje staną pod znakiem zapytania

04.06.2013 komentarzy 18

16 mln złotych – tyle mniej więcej chce zaoszczędzić na miejskich inwestycjach Komitet Wyborczy Naszą Partią jest Elbląg. Gdzie widzą możliwość...

Zdjęcia ilość zdjęć 16