› bieżące
08:09 / 08.11.2014

Konferencja podsumowująca obchody 777-lecia Elbląga

Konferencja podsumowująca obchody 777-lecia Elbląga

fot. Paweł Makowski

Już od 777 lat mieszkańcy naszego miasta mogą z dumą mówić o sobie- elblążanie. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, przedsięwzięć i imprez, by pokazać jak rozwinęło się nasze miasto na przestrzeni lat, co udało nam się osiągnąć. Dziś (07.11) w Ratuszu Staromiejskim odbyła się krótka konferencja, podsumowująca obchody trójsiódemkowego jubileuszu.

Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Oprócz prezydenta Jerzego Wilka, wiceprezydenta Janusza Hajdukowskiego i przedstawiciela sponsorów, dzięki którym obchody jubileuszowe mogły się odbyć, na sali obecni byli tylko dziennikarze.

Po krótkim wstępie Dyrektor Biura Prezydenta Miasta, Hanny Laski-Kleinszmidt, która podziękowała sponsorom za udzielone wsparcie i mediom za pomoc w rozpropagowaniu odbywających się w ciągu siedmiu miesięcy świętowania wydarzeń, głos zabrał Jerzy Wilk, prezydent miasta.

- Ta rocznica była wyjątkowa, ale i wydarzenia były wyjątkowe- mówił. - Takie, których do tej pory w Elblągu nie organizowaliśmy. Prezydent miasta wyliczał imprezy, w których elblążanie mieli okazję uczestniczyć w trakcie trwania jubileuszu: konkursy w mediach, wystawy plastyczne, interdyscyplinarne. – Pojawiło się też sporo nowych inicjatyw- kontynuował Jerzy Wilk. - Mieliśmy siedem biegów na 777-lecie od kwietnia do października. Kolejną ich edycję planujemy w przyszłym roku. Odbyło się siedem otwartych koncertów w ramach festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”. Zorganizowany został również Sierpniowy Piknik Muzealny na Podzamczu- otwarta impreza dla elblążan i turystów, której kolejną edycję również planujemy. Elblążanie wraz z rodzinami mieli okazję wziąć udział w Rodzinnym Pikniku Naukowym w EPT. Nowością były również Soboty z Przewodnikiem, realizowane od kwietnia do października. Pobity został nawet rekord uczestników tychże Sobót, bowiem wziął w nich udział ponad tysiąc zainteresowanych.

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk oprócz podziękowań dla sponsorów słowa uznania skierował również do instytucji miejskich, które także miały swój wkład w powodzenie obchodów 777-lecia powstania Elbląga.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%