› rozwój i edukacja
11:26 / 05.12.2015

Konferencja „Wolontariat dla każdego”

Konferencja „Wolontariat dla każdego”

8 grudnia 2015 roku w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbędzie się konferencja „Wolontariat dla każdego ” Organizatorami konferencji jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu, w partnerstwie z Centrum Organizacji Pozarządowych.

Konferencja objęta Patronatem Honorowym Witolda Wróblewskiego Prezydenta Miasta Elbląga. Jest to konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z wolontariatem. Każdy czas jest dobry aby porozmawiać o bezinteresownym zaangażowaniu, o dzieleniu się swoim czasem, umiejętnościami czy wiedzą. Jest to czas rozmowy o wolontariacie, o jego znaczeniu i o miejscu w naszym mieście.

Podczas konferencji wystąpią wolontariuszki, które zaprezentują działania w ramach projektu „Aktywny Senior Wolontariuszem”. Odbędzie się również debata nt. wolontariatu w instytucjach i organizacjach w Elblągu.

Nastąpi wręczenie nagród w konkursach: „Barwy Wolontariatu”- Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych - Elbląska Rada Organizacji Pozarządowych oraz Kocham Cie Życie – Jabłuszko Zdrowia i Drzewka Zdrowia – Stowarzyszenie Amazonki.

Organizatorzy konferencji zapraszają Państwa, organizatorów wolontariatu oraz samych wolontariuszy, do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, zachęcając do podzielenia się z innymi własnymi osiągnięciami i doświadczeniami, a także zapraszając do dyskusji na temat wolontariatu w Elblągu. Konferencja ma charakter otwarty. W załączeniu program konferencji.

Konferencja współfinansowana ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2010

Iwona Grajkowska
Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%