› bieżące
17:23 / 23.09.2013

Konferencja z udziełem Jerzego Wilka i prezesa Parku w Finlandii

Konferencja z udziełem Jerzego Wilka i prezesa Parku w Finlandii

fot. UM Elbląg

Dzisiaj w Elbląskim Parku Technologicznym podsumowany został oficjalnie projekt współfinansowany ze środków unijnych, którego celem było wsparcie innowacji w wybranych firmach z naszego województwa. Spotkanie otworzył Jerzy Wilk prezydent Elbląga, który dziękował wszystkim uczestnikom projektu: przedsiębiorcom, pracownikom naukowym Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. Tadeusza Kotarbińskiego oraz pracownikom Elbląskiego Parku Technologicznego.

Projekt nosił długą nazwę „Rozwój przedsiębiorstw z województwa warmińsko-mazurskiego poprzez wsparcie sektora nauki w zakresie rozwiązań innowacyjnych” i pokazał, że firmy, nauka, Elbląski Park Technologiczny i innowacje to doskonałe połączenie.

Projekt, który oficjalnie dzisiaj podsumowujemy dotyczy wsparcia ze strony naukowców oraz praktyków dla firm elbląskich w zakresie rozwiązań innowacyjnych. Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany z udziałem Elbląskiego Parku Technologicznego. Cieszę się, że po roku intensywnych działań możemy poznać efekty pracy 6 zespołów badawczych, które opracowały rozwiązania dla naszych przedsiębiorców. Gratuluję konkretnych efektów i życzę aby udało się firmom wdrożyć powstałe w projekcie rekomendacje - mówił prezydent

Najważniejszym momentem spotkania było wręczenie firmom objętym projektem dokumentacji wdrożeniowych, czyli swoistych instrukcji, które pomogą zastosować w nich poszczególne innowacje.

Ciekawostką była wideokonferencja z udziałem prezesa największego Parku Technologicznego OTANIEMI w Finlandii

O PROJEKCIE:

Źródło dofinansowania: Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Wartość projektu: 1.148.376,94 zł

Wysokość dofinansowania: 85% (wkład własny miasta niepieniężny – 15%)

Firmy, które otrzymały wsparcie: Acoustics, BIG, B&P Service, Eko Partner, IT Mar, Jet System.

5
4
oceń tekst 9 głosów 56%