› polityka
11:07 / 17.09.2015

Konflikt w PiS narasta. Jerzy Wilk ostatecznie na 3 miejscu

Konflikt w PiS narasta. Jerzy Wilk ostatecznie na 3 miejscu

fot. BR / archiwum elblag.net

Na początku września, dwa tygodnie przed ogłoszeniem oficjalnych list wyborczych, informowaliśmy o wewnętrznym konflikcie w Prawie i Sprawiedliwości. Problemem było zepchnięcie Jerzego Wilka aż na czwarte miejsce na liście wyborczej. Jednak na stronie PKW nazwisko byłego prezydenta widnieje na... trzeciej pozycji!

Leonard Krasulski na łamach Rzeczypospolitej zapowiedział, że jeżeli Jerzy Wilk otrzyma trzecie miejsce na liście wyborczej, to ten zrezygnuje z kandydowania do Sejmu. Trudno powiedzieć czy dotrzyma słowa, jednak faktem jest, że to były prezydent Elbląga wyszedł z tej wewnętrznej bitwy zwycięsko. To prawdopodobnie szef partii, Jarosław Kaczyński, przeniósł nazwisko Wilka do pierwszej trójki.

A gdzie jest źródło całego konfliktu? Chodzi o konferencję prasową, której autorem był tylko i wyłącznie Krasulski. To on, bez wcześniejszego porozumienia z kimkolwiek z partii, ogłosił mediom, że startuje z pierwszego miejsca na liście wyborczej. Całkowicie zapomniał o aktualnym Przewodniczącym Rady Miejskiej. Jerzy Wilk podczas rozmowy z naszą redakcją zaznaczył, że potwierdzenie list wyborczych nastąpi dopiero 15 września. Do tego momentu nie chciał komentować całej sprawy.

I być może swoją cierpliwością i spokojem „wywalczył” trzecie miejsce na liście. Faktem jest, że już rozpoczął swoją kampanię wyborczą m.in. na portalu Facebook. Działacze partii zachęcają do polubienia nowej strony kandydata, którego hasłem przewodnim jest #DamyRadę. Swoją drogą – trudno zliczyć ile Jerzy Wilk ma już profili na Facebook'u.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. Leonard Krasulski, Elbląg
2. Zbigniew Babalski, Ostróda
3. Jerzy Wilk, Elbląg
4. Karolina Motyka-Kozioł, Braniewo
5. Jacek Pawlik, Lidzbark Warmiński
6. Robert Gondarz, Działdowo
7. Renata Rochnowska, Nowe Miasto
8. Adam Ołdakowski, Bartoszyce
9. Elżbieta Węglewska, Działdowo
10. Anna Ziembla, Elbląg
11. Marian Licznerski, Lubawa
12. Jerzy Ewertowski, Iława
13. Zbigniew Boćko, Działdowo
14. Czesława Kolasińska, Susz
15. Leon Limanowski, Braniewo
16. Joanna Kulczyk, Ostróda

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%

Powiązane artykuły

Wewnętrzny konflikt w Prawie i Sprawiedliwości?

02.09.2015 komentarzy 12

Wczoraj, 1 września, na łamach naszej gazety opublikowaliśmy artykuł, w którym poruszyliśmy kwestię, naszym zdaniem, dziwnego zachowania Jerzego Wilka w...