› bieżące
13:29 / 13.10.2014

Koniec z pseudokibicami na Stadionie Olimpii?

Koniec z pseudokibicami na Stadionie Olimpii?

fot. Konrad Kosacz

Urząd Miejski w Elblągu ponownie ogłosił przetarg, dotyczący Stadionu Olimpii przy ul. Agrykola 8. Czy tym razem znajdą się chętni na wykonanie Systemu Identyfikacji Osób, mającego zwiększyć bezpieczeństwo na trybunach?

Poprzednio przetarg nie zakończył się powodzeniem z uwagi na to, iż nie wpłynęła żadna oferta, spełniająca warunki. Czy drugi przetarg spotka się z większym zainteresowaniem?

Art. 13. Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dn. 20.03.2009 określa, że „organizator meczu piłki nożnej zapewnia identyfikację osób, uczestniczących w tej imprezie , niezależnie od obowiązków i wymogów,
o których mowa w art. 6. (Obowiązki organizatora imprezy)”.

Stadiony w Szczecinie i Stalowej Woli mają już swój SIO, który zdaje egzamin. Kiedy zagości on na elbląskim obiekcie, by lokalny kibic mógł się poczuć bezpiecznie podczas meczu?

Firma, która podejmie się realizacji zadania, przewidzianego w przetargu, w pierwszej kolejności będzie musiała przedstawić dokumentację, w oparciu o którą podejmować będzie kolejne działania. Nie od razu Kraków zbudowano, powiadają. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na rozwój wypadków.
 

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%