› konkursy
15:05 / 12.09.2018

Konkurs Fasada Roku 2018. Coraz mniej czasu na zgłoszenie

Konkurs Fasada Roku 2018. Coraz mniej czasu na zgłoszenie

50 000 zł, pięć prestiżowych tytułów oraz pięć gwarantowanych przepustek do międzynarodowej fazy rozgrywek czeka w puli na zwycięzców poszczególnych kategorii w konkursie Fasada Roku 2018, nad którym Patronat Honorowy objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA). Czasu na zgłoszenia pozostało już jednak niewiele, warto się pospieszyć. Kandydatury zbierane są już tylko do końca września br.

Fasada Roku to konkurs, który od 2007 r. przyczynia się do kształtowania trendów i promowania jakości w branży budowlanej. Jego ideą jest docenienie elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję samego budynku, ale również odgrywającego istotną rolę w kształtowaniu otaczającego nas krajobrazu.

Edycja 2018 jest już jego dwunastą odsłoną! Obiekty mierzą się w pięciu kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”. To oznacza, że uczestnikiem konkursu może być praktycznie każdy obiekt z elewacją wykończoną między 01.01.2017 a 30.09.2018 przy użyciu kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Zgłoszenia może dokonać każdy podmiot zaangażowany w proces budowy: Architekt, Inwestor i Wykonawca.

Wszystko co trzeba zrobić, by stanąć na starcie to do 30.09.2018 r. wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie www.fasadaroku.pl, pamiętając przy tym o załączeniu minimum 5 zdjęć w wysokiej rozdzielczości (minimalna to 2400x1600 pikseli), przedstawiających ogólny widok obiektu na tle jego okolicy, każdą z jego stron, a także detale dające możliwość oceny wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku obiektów po termomodernizacji lub zabytkowych po renowacji istotny jest także stan budynku sprzed prac remontowych.

O tym, komu w udziale przypadnie 10 000 zł, prestiżowy tytuł Fasada Roku 2018 i szansa, by zawalczyć o jeszcze cenniejsze nagrody na etapie międzynarodowym – Baumit Life Challenge 2019, zdecyduje profesjonalne Jury złożone z cenionych architektów, specjalistów branży budowlanej i przedstawicieli uznanej prasy branżowej. Ocenie podlegać będą takie kryteria jak zastosowana kolorystyka i struktura elewacji, wkomponowanie budynku w otoczenie, a także dbałość o detale architektoniczne. W przypadku budynków po renowacji kluczowym aspektem będzie poszanowanie historycznej tradycji. Zwycięzców poznamy już w listopadzie.

Zanim jednak przyjdzie czas na ostateczne rozstrzygnięcie, swoje przysłowiowe pięć minut mają Internauci, którzy do końca października br. mogą wskazywać swoje typy za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl. Zasady plebiscytu są proste. Każdy ma do rozdysponowania po jednym głosie we wszystkich z pięciu kategorii. Projekty z największym poparciem w swojej grupie otrzymają „Wyróżnienie Internautów”.

Patronat Honorowy nad Fasadą Roku 2018 objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA). Wśród mediów patronujących 12-tej edycji konkursu firmy Baumit znalazły się tak prestiżowe redakcje jak: „Architektura-Murator”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, a także portale internetowe: architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl czy muratorplus.pl.

Więcej informacji o konkursie na stronie:

www.fasadaroku.pl

a także na:

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

------------------------------------------

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 24 lat firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%