› zapowiedzi
10:02 / 07.05.2013

Konkurs Literacki Fundacji Elbląg – zostało jeszcze tylko kilka dni przyjmowania prac

Konkurs Literacki Fundacji Elbląg – zostało jeszcze tylko kilka dni przyjmowania prac

Tylko do 15 maja Fundacja Elbląg przyjmuje zgłoszenia do Konkursu Literackiego. Swoje prace mogą składać zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem, jak i ci, którzy posiadają już dorobek literacki.

Autorzy chcący poddać swoje dzieło ocenie Kapituły muszą być elblążanami lub osobami związanymi z Elblągiem pracą zawodową oraz mieć ukończony 16. rok życia. Tematyka oraz forma prac jest dowolna. Prace przyjmowane są w dwóch kategoriach: „Elbląska Książka Roku 2012” oraz „Elbląski Rękopis Roku 2012”. W pierwszej kategorii brane są pod uwagę książki wydane w ubiegłym roku. Najlepsza z nich uzyska tytuł „Elbląskiej Książki Roku 2012”, a jej autor otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż 2000 zł z przeznaczeniem na rozwój twórczości literackiej. Do drugiej kategorii mogą przystępować osoby chcące poddać ocenie jury swój rękopis. Nagrodą w tej kategorii jest książkowe wydanie dzieła przez Fundację Elbląg i przekazanie części nakładu autorowi.

Prace literackie w pięciu egzemplarzach wraz z wnioskiem zgłoszeniowym należy składać do 15 maja w biurze Fundacji Elbląg przy ul. Związku Jaszczurczego 17, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest na stronie www.fundacja.elblag.pl.

Program Literacki jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%