› dzieci i rodzina
10:20 / 05.11.2012

Konkurs plastyczny dla maluchów, które kochają wodę

Konkurs plastyczny dla maluchów, które kochają wodę

Całkiem niedawno mali elblążanie wraz z rodzicami wzięli udział w akcji czytankowej, której tematem przewodnim była woda. Teraz wspólnie omówione podczas spotkania zasady bezpiecznego korzystania z wody mogą posłużyć w zdobyciu bezpłatnych zajęć dzieci z rodzicami w basenie, pod czujnym okiem instruktorów. Konkursowe prace plastyczne o tematyce wodnej przyjmowane są do 30 listopada.

W ramach podsumowania, przypomnienia i zachęcenia do samodzielnego czytania w domu, organizatorzy ostatniego spotkania z książką – Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych oraz Stowarzyszenie Akademia Małego Pływaka – zapraszają dzieci w wieku do lat 10 do udziału w konkursie plastycznym Elbląg Czyta Dzieciom „Wodne zabawy? Nie ma sprawy!”.
 
Aby wziąć udział w konkursie, należy: po pierwsze, przeczytać lub przypomnieć sobie opowiadanie Zofii Staneckiej „Groszek i rzeka” i porozmawiać z rodzicami o zasadach zachowania nad wodą. Podpowiedzi znaleźć można w galerii zdjęć z ostatniej czytanki, dostępnej na stronie www.sir.elblag.pl. Po drugie, mały plastyk startujący w konkursie powinien wybrać zasadę, którą chce przedstawić w swojej pracy konkursowej. A na koniec – trzeba wybrać technikę wykonania pracy i… do dzieła!
 
W konkursie nagrodzonych zostanie pięcioro uczestników. Nagrodą główną jest 1 karnet miesięczny na zajęcia z nauki pływania ze Stowarzyszeniem Akademia Małego Pływaka, a dla pozostałej czwórki Akademia przygotowała jednorazowe wejścia na zajęcia. Komisja będzie nagradzać przede wszystkim kreatywność, oryginalność i samodzielność przygotowanych prac oraz nawiązanie do tematyki.
 
Zgłoszenia (imię i nazwisko autora, wiek dziecka, adres zamieszkania, kod pocztowy, nr telefonu, adres e-mail, podpis rodzica) wraz z pracą plastyczną przyjmowane będę do 30 listopada. Prace należy dostarczyć na adres biura Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, ul. 1 Maja 35, 82-300 Elbląg (Księgarnia Quo Vadis). Szczegółowych informacji o konkursie udziela Beata Wachniewska-Mazurek, prezes Stowarzyszenia (b.mazurek@sir.elblag.pl). Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajduje się na stronie www.sir.elblag.pl.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%