› bieżące
13:36 / 15.05.2014

Konkurs plastyczny dla najmłodszych

 Konkurs plastyczny dla najmłodszych

fot. nadesłane

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dbam o swoje bezpieczeństwo” to nie tylko rysowanie, malowanie i tworzenie prac plastycznych. To również edukacja najmłodszych. Prace muszą zawierać motyw bezpieczeństwa np. w ruchu drogowym, na placu zabaw czy też w domu. Jak widać po pracach uczniowie sprostali wymaganiom konkursu. Łącznie wzięło w nim udział 141 uczniów.

To z ich prac komisja wybrała 9 najlepszych. W kategorii klas I II i III wśród laureatów znaleźli się kolejno: Igor Turkowski SP nr 9, Natalia Marchlewicz SP nr 4, Kornelia Palkowska SP nr 4.

12 maja 2014 r. komisja, której skład tworzyli: podinsp. Piotr Cioła – Naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu, kom. Alina Zając oraz asp.szt. Dariusz Komosiński z KMP w Elblągu dokonali przeglądu prac plastycznych. Wpłynęły one na konkurs plastyczny „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III ze: Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej Nr 12, Szkoły Podstawowej w Żurawcu, Szkoły Podstawowej Nr 9, Szkoły Podstawowej w Młynarach oraz Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do udziału w etapie powiatowym przesłano 28 prac. Komisja do etapu wojewódzkiego wyłoniła następujące prace:

kategoria klas I

1. IGOR TURKOWSKI – Szkoła Podstawowa Nr 9

2.IGOR KAŻMIERCZAK – Szkoła Podstawowa Nr 12

3.NATAN SZYMAŃSKI– Szkoła Podstawowa Nr 12

kategoria klas II

1.NATALIA MARCHLEWICZ – Szkoła Podstawowa Nr 4

2.ANTONI LEŚKIEWICZ – Szkoła Podstawowa Nr 12

3.STANISŁAW CHADRYK - Szkoła Podstawowa Nr 12

kategoria klas III

1.KORNELIA PALKOWSKA – Szkoła Podstawowa Nr 4

2.WIKTORIA JEZIERSKA – Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym

3.AMELIA ROKITA – Szkoła Podstawowa w Markusach

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 9