› bieżące
09:05 / 12.09.2014

Konkurs! Wygraj wejściówkę na Taneczne Mistrzostwa

Konkurs! Wygraj wejściówkę na Taneczne Mistrzostwa

fot. nadesłane

Czternaście formacji stanie do rywalizacji podczas Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych, które odbędą się w Centrum Sportowo-Biznesowym. Elbląg będą reprezentowały dwie formacje standardowe. Czy po raz dwudziesty złoty medal trafi do naszego miasta? Przekonamy się już w sobotę, 13 września.

Młodsza Formacja „Jantar-Elbląg" wystąpi z układem „Mamma Mia" do muzyki ABBY, natomiast Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar" przygotowała zupełnie nowy układ. Będzie to „Welcome to Burlesque" do muzyki Cher i Christiny Aguilery.

Jak zapowiadają tancerze, układ jest bardzo dynamiczny. Znalazły się w nim także elementy akrobatyczne. Widzowie będą mogli więc obejrzeć taneczne show, które oddaje klimat burleski i jest całkowicie inne niż program „Tribute to Michael Jackson".

Z pewnością układy choreograficzne każdej formacji będą wyszukane, bo tylko najlepsi otrzymają prawo startu na mistrzostwach Europy i świata.

W Centrum Sportowo-Biznesowym zatańczą formacje standardowe i latynoamerykańskie w trzech kategoriach wiekowych: dorosłej (powyżej 15 lat), młodzieżowej (do lat 15) oraz dziecięcej (do 12 lat). O godz. 16 rozpoczną się eliminacje, które potrwają dwie godziny. Na godzinę 19 zaplanowano galę finałową.

Od 1995 roku tytuł mistrza Polski pozostaje w Elblągu. O tym, czy tak będzie także w tym roku będzie można się przekonać już w najbliższą sobotę!

Organizatorami są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", Stowarzyszenie „Jantar" i Federacja Tańca Sportowego. Bilety kosztują od 30 do 60 zł. Można je jeszcze kupować w kasie Światowida, w dniu imprezy w kasie Centrum Sportowo-Biznesowego.

Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas i Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Mistrzostwa zostaną zrealizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Specjalnie dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze wejściówki na Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych. Wystarczy, że wyślesz do nas e-mail, podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Nagrodę rozlosujemy. E-maile prosimy kierować na adres: konkursy@elblag.net. W tytule wpisać należy KONKURS MISTRZOSTWA. Na zgłoszenia czekamy do 12.09.2014 do godziny 18:00. Zwycięzców poinformujemy o wygranej e-mailem.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%