› bieżące
15:46 / 01.08.2017

Konsolidacja w Meble Wójcik

Konsolidacja w Meble Wójcik

fot. Meble Wójcik sp. z o.o.

1 sierpnia nastąpiła konsolidacja trzech zakładów produkcyjnych firmy Meble Wójcik: Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli. Podmiotem, który przejął wszystkie prawa i obowiązki, jest Wójcik Fabryka Mebli, która zmieniła swoją dotychczasową nazwę na Meble Wójcik Sp. z o.o.

Połączenie trzech spółek w jedną firmę, Meble Wójcik Sp. z o.o., jest zwieńczeniem od dawna przeprowadzanych zmian wewnętrznych w przedsiębiorstwie. Wszystkie zmiany mają na celu optymalizację procesów produkcyjnych, administracyjnych oraz jednoczesne wdrożenie nowego systemu informatycznego. Konsolidacja przyczyni się m.in. do uproszczenia struktury organizacyjnej, szybszej reakcji oraz krótszego czasu realizacji celów. Scalenie fabryk ma również ułatwić kooperacje pomiędzy pracownikami, a także usprawnić i polepszyć proces funkcjonowania fabryk.

Wraz z konsolidacją nastąpiły również zmiany osobowe w firmie. Nowym Prezesem Zarządu Meble Wójcik Sp. z o.o. został Piotr Wójcik. Przejął on obowiązki po swoim tacie, Leszku Wójciku, który został Przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy.

Jesteśmy przekonani, że połączone siły 3 zakładów wpłyną pozytywnie zarówno na standard naszej współpracy z Klientami i Partnerami Handlowymi, jak i na uproszczenie i ujednolicenie zasad funkcjonujących wewnątrz naszej firmy – tłumaczy Piotr Wójcik, Prezes Zarządu firmy Meble Wójcik Sp. z o.o.

Historia firmy Meble Wójcik sięga 1986 r. Wtedy założony został pierwszy zakład przez stolarza Leszka Wójcika. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą 3 nowoczesne fabryki zlokalizowane w Elblągu, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. – Meble produkowane przez fabryki trafiają do ponad 20 krajów głównie europejskich, takich jak: Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina i wiele innych. Eksport zajmuje w strategii sprzedażowej naszej firmy kluczowe miejsce – obecnie stanowi on ok. 70% obrotów przedsiębiorstwa, a w planach mamy rozwój działalności na kolejnych rynkach, nie tylko europejskich – tłumaczy Ewelina Wójcik, Dyrektor Marketingu marki Meble Wójcik. Obecnie firma zatrudnia prawie 1500 wykwalifikowanych pracowników, co sprawia, że jest jednym z największych pracodawców w województwie Warmińsko-Mazurskim.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%