› policja
14:35 / 12.02.2016

Konsultacje i policyjne podsumowanie roku

Konsultacje i policyjne podsumowanie roku

fot. nadesłane

Pasłęccy policjanci podsumowali miniony, 2015 rok. Spotkanie omawiające pracę policji przez ostatnie 12 miesięcy, było też okazją do „konsultacji społecznych” nt. Mapy zagrożeń bezpieczeństwa i tego co miałoby się na niej znaleźć.

Wzięli w nim udział m.in. mieszkańcy gminy Pasłęk, Burmistrz Pasłęka, p.o. Komendant Straży Miejskiej w Pasłęku, Kierownik MGOPS w Pasłęku, Dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku, Prezes SM Pasłęczanka, Dowódca JRG PSP w Pasłęku, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Elblągu z/s w Pasłęku oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Uczestnicy konsultacji wystosowali kilka pomysłów dotyczące edycji mapy zagrożeń. Chodziło m.in. o umieszczenie na mapach informacji na temat zagrożenia przestępczością internetową (np. cyberprzemoc), umieszczenie miejsc szczególnie narażonych na akty kradzieży i dewastacji infrastruktury drogowej (znaki, bariery, tablice informacyjne, słupki itp. Pojawiły się też sygnały o umieszczaniu na mapach informacji o konkretnych lokalizacjach miejsc zagrożonych (ulica, numer budynku itp.) A także o tworzeniu w mapy zagrożeń bieżących aktualizacji w czasie rzeczywistym i nanoszeniu na nią danych uwzględniających zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny. Po to, by móc przeciwdziałać takim zdarzeniom.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%