› bieżące
15:03 / 04.03.2014

Konsultacje społeczne, których nie było. Kto zawinił?

Konsultacje społeczne, których nie było. Kto zawinił?

fot. redakcjaelblaska.pl

Zaplanowane w dniu wczorajszym spotkanie w sprawie Strategii Rozwoju Elbląga 2020+ okazało się klapą. Konsultacji nie udało się przeprowadzić. Dlaczego?

Na spotkaniu zaplanowanym na godzinę 17:30 w Szkole Podstawowej numer 9 nie pojawił się nikt, prócz urzędników. Mieszkańcy pokazali, że nie są tak naprawdę zainteresowani rozwojem Elbląga. A może po prostu w niego nie wierzą?

Problemem może być również słaba reklama tychże spotkań. Do wszystkich mediów jednak była rozesłana i opublikowana informacja na ten temat, jasno i wyraźnie Ratusz zaprosił wszystkich chętnych. Była nawet możliwość argumentowania swoich poglądów poprzez prezentację multimedialną. Co więc się stało, że konsultacje po prostu nie odbyły się?

Problemem może być po prostu brak zainteresowania tematem. Elblążan interesują zmiany, które aktualnie dzieją się w naszym mieście. Kto realnie myśli, prócz urzędników, o rozwoju Elbląga w latach 2020+? A może mieszkańcy nie wierzą w konsultacje społeczne argumentując, że i tak ostateczny głos w dyskusji mają urzędnicy?

23
2
oceń tekst 25 głosów 92%

Powiązane artykuły

Stefan Rembelski: Aby język giętki – czyli co poeta miał na myśli?

14.03.2014 komentarzy 5

Elbląskie internetowe portale informacyjne obiegła smuta wiadomość, że na otwarte spotkanie konsultacyjne STRATEGIA ROZWOJU ELBLĄGA 2020 +, nie przyszedł nikt z...