› policja
12:49 / 17.10.2012

Kontrolowali kierowców, czy ci zapinają pasy bezpieczeństwa

Kontrolowali kierowców, czy ci zapinają pasy bezpieczeństwa

fot. elblag.net

Policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili cykliczne działania pod nazwą „Pasy”. Spośród 71 skontrolowanych pojazdów 21 kierujących nie używało pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli najczęściej tłumaczyli, że nie zapięli pasów z uwagi na niedużą, pokonywaną samochodem odległość lub po prostu zapomnieli.

- W razie drogowego wypadku masa ciała kierowcy oraz pasażerów w wyniku działania siły bezwładności może wzrosnąć nawet kilkunastokrotnie – przypomina Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Dzięki pasom bezpieczeństwa masę tą można utrzymać w jednym miejscu, a tym samym ograniczyć skutki i obrażenia powstałe w wypadku.

Podczas wczorajszych działań policjanci z ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie obowiązku korzystania z pasów. Przez cały dzień trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali 71 pojazdów. 21 kierowców nie używało pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy pasy to przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich ich nieużywanie może skutkować poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.

Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%