› bieżące
10:53 / 04.11.2013

Kontrowersyjny Oxiden. Powstało konto na facebooku

Kontrowersyjny Oxiden. Powstało konto na facebooku

fot. Hejted: Oxiden

Klub Oxiden boryka się obecnie z falą krytyki. Po tym, gdy na naszych łamach ujawniliśmy fatalny stan zabezpieczenia drogi ewakuacji, dotarliśmy również do wielu opinii o tym lokalu. Powstało nawet specjalne konto na facebooku – Hejted: Oxiden.

Klub Oxiden powstał w miejscu Disco Imperiale, czyli w lokalu przy ul. Grażyny. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że klub został zamknięty z powodu występowania wielu nieprawidłowości budowlanych. Według naszych informacji, wiele usterek zostało już wyeliminowanych. Ostatnio pisaliśmy jednak o fatalnym wręcz rozwiązaniu drogi ewakuacji dla gości klubu.

- Jak mogło dojść do otwarcia takiego lokalu w tym obiekcie w sierpniu br., skoro nowi właściciele nie wykonali zaleceń organów kontrolujących. Kto właściwie pozwolił na otwarcie tego lokalu? – mówił nam jeden z pracowników dyskoteki Oxiden, który chce pozostać anonimowy. – Koronnym argumentem na to, aby ten lokal został znów zamknięty, jest stan wyjścia ewakuacji. Takie wyjście zapewniają …zwykłe drzwi. Do tego wyjście ewakuacji prowadzi na zaplecze budynku, gdzie są hałdy ziemi oraz pręty zbrojeniowe. Proszę sobie wyobrazić, że jeśli bawi się w jednym czasie nawet 400 osób, i gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, ci ludzie nie wydostaną się bezpiecznie z dyskoteki. Powtarzam, nowy właściciel nie usunął wszystkich nieprawidłowości. Ten lokal nie spełnia norm bezpieczeństwa. Nie ma też drugiego wyjścia ewakuacyjnego.

Niezadowoleni z działalności klubu Oxiden założyli w serwisie facebook specjalne konto: Hejted: Oxiden, gdzie można zgłaszać uwagi na temat funkcjonowania dyskoteki.

Jak alarmują nasz Czytelnicy, w Oxidenie co jakiś czas dochodzi do bójek i użycia gazu. Czy poprzez falę tej krytyki w klubie coś zmieni się na lepsze? Będziemy się sprawie przyglądali.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

Propsy: Elbląg oraz Hejted: Elbląg – pochwal i poskarż się na nasze miasto

30.05.2013 komentarzy 2

Dwie grupy na portalu społecznościowym Facebook mają łącznie ponad 4000 fanów. W ten sposób stanowią...

Dzieci w social media – gdzie i jak rodzice piszą o swoich maluchach?

19.07.2013 komentarzy 1

Nie mówią, nie potrafią pisać i czytać, a już są online – rodzice na całym świecie, głównie za sprawą Facebooka, bardzo wcześnie...

Elblążanie prześmiewczo o swoim mieście na facebooku

07.11.2013

Ponad trzy tysiące fanów ma konto w serwisie facebook „Miejsca w Elblągu, o których nie miałeś pojęcia że są, bo ich nie ma”. Jeden z...