› bieżące
21:15 / 02.08.2013

Koparka uszkodziła wodociąg magistrali na budowie drogi 504. Sytuacja opanowana

Koparka uszkodziła wodociąg magistrali na budowie drogi 504. Sytuacja opanowana

fot. Konrad Kosacy /elblag.net

Dziś (2 sierpnia) około godziny 19 doszło do uszkodzenia wodociągu magistrali na skrzyżowaniu ulic Teatralnej i 12 lutego.

Podczas wykonywania prac ziemnych w obrębie inwestycji drogi nr 504 koparka uszkodziła wodociąg o charakterze magistralnym, o średnicy 60 cm. Woda spływająca obfitymi strumieniami zalała ulicę Płk. Dąbka, w wyniku czego ruch samochodowy, od łącznika na wysokości ul. Gwiezdnej, przekierowywany był na jeden pas. Po zakręceniu zaworu, na terenie budowy drogi, wykonano prowizoryczną zaporę z piasku aby zapobiec dalszemu zalewaniu ul. Płk. Dąbka.

Na miejsce przyjechało Pogotowie Wodociągowe z WiK. - O godzinie 20.30 sytuacja była już opanowana. W wyniku awarii, bez wody, pozostanie tylko budynek Banku PKO BP przy ulicy Teatralnej, taka sytuacja może potrwać nawet do poniedziałku lub wtorku. Mogą także wystąpić ewentualne spadki ciśnienia wody w okolicy osiedla przy ul. Donimirskich – jak poinformował nas obecny na miejscu Piotr Plewka, kierownik zakładu eksploatacji sieci.

Zobacz galerię zdjęć.

7
1
oceń tekst 8 głosów 88%

Zdjęcia ilość zdjęć 16