› policja
12:00 / 25.10.2012

Koparką wjechał w osobową hondę

Koparką wjechał w osobową hondę

fot. Konrad Kosacz

Dziś około godz. 10 na skrzyżowaniu ulic Tamka i Zamkowej, doszło do kolizji koparkoładowarki z osobową hondą. W wyniku zderzenia obu pojazdów nikt nie został ranny. Mocno uszkodzona została honda civic. Bez szkód z kolizji wyszła koparka.

Do kolizji doszło w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Jak dowiedzieliśmy się od świadków zdarzenia, uczeń tej szkoły chciał przeparkować swój samochód. Wyjeżdżając z ulicy Tamka zamierzał skręcić w lewo. Z ulicy Zamkowej natomiast, od strony starówki w kierunku Alei Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jechała koparkoładowarka. Na skrzyżowaniu ulic Tamka i Zamkowej doszło do zderzenia pojazdów. W jego wyniku mocno zniszczony został przód hondy. Obaj kierowcy wyszli z kolizji bez szwanku. Obaj też byli trzeźwi. Jak się okazało po zbadaniu miejsca zdarzenia, za winnego kolizji uznany został kierowca koparki.

- W związku z tym, że na skrzyżowaniu tym nie istnieje żadne oznakowanie, należy na nim ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym z prawej strony. Kierowca koparki nie ustąpił pierwszeństwa hondzie, która wyjeżdżała z prawej strony nieoznakowanego skrzyżowania. Dlatego sprawcą kolizji został kierowca pojazdu ciężkiego – poinformował nas jeden z policjantów elbląskiej drogówki pracujący na miejscu kolizji.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 9