› bieżące
20:09 / 07.03.2014

Kopia kopii – warsztaty dźwiękowo-wizualne w ramach Art Line

Kopia kopii – warsztaty dźwiękowo-wizualne w ramach Art Line

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 8 marca o godz. 18 na performance, podsumowujący 3-dniowe warsztaty dźwiękowo-wizualne, prowadzone przez Ludomira Franczaka i Marcina Dymitera. Wstęp wolny.

Warsztaty inspirowane są formą przestrzenną Jana Chwałczyka "Reproduktor światła słonecznego". 

O zajęciach mówią prowadzący, Ludomir Franczak i Marcin Dymiter:

"Podczas warsztatów postaramy się reprodukować obraz reproduktora światła słonecznego Jana Chwałczyka. Stworzymy kopię kopii, pracując z pogarszającą się jakością obrazu przetwarzanego wielokrotnie. Za pomocą kamer pracować będziemy z wizją, w której dominuje kolor. Jednocześnie nauczymy się wykonywać własnej roboty, niezsynchronizowany mikser video, który pozwoli nam działać na żywo na uzyskanych uprzednio materiałach wizualnych. Jest to próba działania analogowego DIY, bez użycia komputera. Bezpośrednie wykorzystanie światła, przeniesienie go w formie zmodyfikowanej przez impuls elektryczny niezbędny do transformacji obrazu na płaski ekran. Celem warsztatów dźwiękowych jest praca i przygotowanie utworu w oparciu o obraz video. Przemiany obrazu będą punktem odniesienia dla dźwięku. Praca z obrazem stanie się rodzajem partytury dla działań dźwiękowych Opierając się na przygotowanym materiale dźwiękowym skoncentrujemy się na możliwościach jakie daje multiplikacja oraz praca z nośnikiem cd. W tym celu głównym instrumentem staną się różnego rodzaju odtwarzacze kompaktowe.

Warsztaty i performance odbywają się w ramach projektu Art Line - współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%