› bieżące
09:39 / 04.11.2014

Korki na Płk. Dąbka. Nie działa sygnalizacja

Korki na Płk. Dąbka. Nie działa sygnalizacja

fot. Bartłomiej Ryś

Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostało dziś rano pozbawione sygnalizacji świetlnej. To spowodowało, że kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność, pokonując ten odcinek Płk. Dąbka.

Korki, chaos, próby wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, w końcu praktycznie zablokowane skrzyżowanie. Kierowcy nie potrafią już pokonać dużego skrzyżowania bez pomocy sygnalizacji świetlnej? Wiele na to wskazuje.

- Wioząc dziś syna do szkoły, jechałem przez ul. Płk. Dąbka w stronę centrum miasta. Na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego nie działała sygnalizacja świetlna. Co z tego, że miałem pierwszeństwo przejazdu? Kierowcy z dróg podporządkowanych i tak starali się wcisnąć, przemknąć szybko. Wiadomo, każdemu się po prostu spieszy – informuje nas nasz Czytelnik. – Aż dziwne, że nie doszło tam do wypadku. W tamtym roku jednak z powodu braku świateł na tym skrzyżowaniu, doszło do dużej kolizji.

Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu co jakiś czas jest wyłączana. Być może ma to związek z trwającą budową Willi Marszałka. Z tym pytaniem wystąpiliśmy do biura prasowego prezydenta miasta.

- Kosz na śmieci, zainstalowany na słupie z sygnalizacją świetlną, uległ spaleniu. Ogień spowodował także uszkodzenie przewodów i tym samym awarię całej sygnalizacji na skrzyżowaniu. Usterka już jest usuwana - wyjaśnia Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta miasta.

Dziś jednak to nie koniec wszystkich problemów, które czekają na kierowców na ul. Płk. Dąbka. Na wysokości skrzyżowania z ul. Królewiecką, wyłączony jest z ruchu jeden pas. To powoduje, że przy tym skrzyżowaniu tworzą się korki. Warto tam uważać.

 

 

3
4
oceń tekst 7 głosów 43%