› sport
11:19 / 15.05.2014

Korty czekają na tenisistów

Korty czekają na tenisistów

Turnieje, lekcje tenisa, zawody dla najmłodszych, firm i instytucji - to tylko niektóre atrakcje, jakie dla miłośników tenisa ziemnego, przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Właśnie ruszył kolejny sezon na kortach tenisowych przy ul. Agrykola.

Choć pogoda czasem płata jeszcze figle, to aura na tyle jest już sprzyjająca, że miłośnicy tenisa ziemnego mogą rozpocząć nowy sezon. I właśnie z myślą o nich MOSiR przygotował bogatą ofertę. - Do dyspozycji tenisistów mamy pięć kortów o nawierzchni ceglanej, które są czynne siedem dni w tygodniu, w godzinach od 8.00-21.00 - mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Zapraszamy wszystkich miłośników gry w tenisa do korzystania z naszego obiektu. Koszt wynajęcia kortów uzależniony jest od dnia tygodnia i godzin w jakich chcemy korzystać z obiektu. I tak, od poniedziałku do piątku (w godz. 8.00-15.00) za godzinę gry w tenisa będziemy musieli zapłacić 10 złotych. Natomiast między godzinami 15.00 a 21.00 godzina gry kosztować nas będzie 20 zł. Stawka wzrośnie do 12 i 20 złotych jeśli z obiektu będziemy chcieli skorzystać w soboty, niedziele i dni świąteczne. Jest także możliwość rozgrywania spotkań przy sztucznym świetle. Natomiast, na promocyjne ceny przy wynajęciu obiektu, mogą liczyć osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny. Korty można rezerwować telefonicznie pod nr 668-450-818.

W swojej ofercie MOSiR przewidział także lekcje tenisa dla dzieci oraz dorosłych. Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerami tel. 603-670-915 lub 693-252-096. Jest także możliwość organizacji turniejów i innych imprez o charakterze rekreacyjnym i towarzyskim dla firm oraz grup zorganizowanych.

Pierwszą okazją do wspólnej zabawy na kortach tenisowych będą sobotnie turnieje dla dzieci i dorosłych, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkołą Tenisa SCORE. Najbliższe zawody zaplanowano na 17 maja. Turniej tenisowy dla dzieci odbędzie się w czterech kategoriach: do lat 11, do lat 13, do lat 15 i do lat 17. Start o godzinie 10.00. Natomiast tego samego dnia od godz. 18.00 na korcie rywalizować będą dorośli w turnieju „Wesoły debelek”. Zawody rozegrane zostaną w grze podwójnej. Na turniej nie trzeba przychodzić ze swoim partnerem, gdyż pary będą dobierane losowo.

Sponsorami sobotnich turniejów są: Studio urody Paris, Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia, Restauracja Mamma Mia oraz Bollywood Bowling. Więcej informacji o zawodach, harmonogram wykorzystywania kortów, regulamin oraz cennik można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce obiekty sportowe.

Tekst i fot. MOSiR

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%