› bieżące
18:26 / 05.08.2013

Koszty uszkodzenia magistrali na ul.Teatralnej pokryje ubezpieczenie OC koparki

Koszty uszkodzenia magistrali na ul.Teatralnej pokryje ubezpieczenie OC koparki

fot. Konrad Kosacy /elblag.net

2 sierpnia podczas robót przy budowie drogi 504 doszło do uszkodzenia magistrali wodnej. Znamy już dokładne skutki tego zdarzenia.

Do awarii doszło w piątek tuż przed godziną 19.00. Pracownicy wykonujący roboty ziemne, uszkodzili koparką żeliwny wodociąg o charakterze magistralnym przebiegający wzdłuż ulicy Teatralnej. Został o tym niezwłocznie poinformowany kierownik EPWiK, oraz pogotowie techniczne. Sytuacja została całkowicie opanowana krótko po godzinie 21.00.

W konsekwencji tego zdarzenia, dostępu do wody został pozbawiony budynek banku PKO BP przy ulicy Teatralnej i instalacja przeciw pożarowa Teatru Dramatycznego. Na skutek awarii rurociągu w południowej, centralnej i zachodniej części Elbląga nastąpiło zaburzenie przepływu wody. Co za tym idzie także jej jakości w tym rejonie. Usunięcie awarii przewiduje się na 6 sierpnia, jednakże pogorszenie jakości wody może utrzymać się do czwartku.

W oświadczeniu wydanym przez EPWiK Sp. z o.o. przeprasza odbiorców usług za niedogodności będące skutkiem tego zdarzenia. Wszystkie koszty mają być pokryte z ubezpieczenia OC koparki, której właścicielem jest P.U.H. BO-BUD.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z piątkowej awarii.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 16