› bieżące
06:07 / 24.06.2026

Koszykówka wraca na Kalbar. Już 24 czerwca kolejny turniej 3×3

Koszykówka wraca na Kalbar. Już 24 czerwca kolejny turniej 3×3

Szybkie tempo gry, efektowne akcje i rywalizacja pod gołym niebem – już 24 czerwca boisko na Kalbarze ponownie opanują miłośnicy koszykówki 3×3. W bezpłatnym turnieju mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 14 lat. Zapisy rozpoczną się o godz. 16:30, a pierwsze mecze ruszą pół godziny później.

Koszykówka 3×3 to jedna z najbardziej widowiskowych odmian tej dyscypliny. Mecze rozgrywane są w szybkim tempie, a każda akcja może przesądzić o końcowym wyniku. Liczą się nie tylko umiejętności techniczne, ale także współpraca, kreatywność oraz szybkie podejmowanie decyzji.

Do turnieju mogą zgłaszać się drużyny składające się maksymalnie z czterech osób – trzech zawodników grających na boisku i jednego rezerwowego. Rozgrywki będą prowadzone zgodnie z zasadami streetballa, opartymi na wzajemnym szacunku i zasadach fair play.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja drużyn odbędzie się w dniu zawodów od godz. 16:30 w biurze zawodów. Pierwsze spotkania zaplanowano na godz. 17:00. Ostateczny system rozgrywek zostanie dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów.

Na najlepsze drużyny czekają medale i statuetki. Nie zabraknie także sportowych emocji, które od lat towarzyszą koszykarskim spotkaniom organizowanym na Kalbarze.

Dokumenty do pobrania:

  • zgoda rodzica lub opiekuna prawnego (dla osób niepełnoletnich),
  • oświadczenie uczestnika (dla osób pełnoletnich).

Tekst i fot. MOSiR Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%