› bieżące
14:16 / 15.08.2017

Kpt Maciej Skrzypczak z Elbląga – to pod jego kierownictwem zagrała Orkiestra Reprezentacyjna WP

Kpt Maciej Skrzypczak z Elbląga – to pod jego kierownictwem zagrała Orkiestra Reprezentacyjna WP

fot. OW Elbląg

Ma i Elbląg swój udział w centralnych obchodach Święta Wojska Polskiego w Warszawie. Szefem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, która zapewniła muzyczną oprawę uroczystości, jest nasz krajan kpt Maciej Skrzypczak, który do marca tego roku był kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej w Elblągu.

Kpt Skrzypczak stał na czele naszej orkiestry przez prawie 14 lat.

To był czas, gdy nabierałem doświadczenia i mogłem pracować ze wspaniałymi ludźmi, współpracować z dowódcami innych jednostek, podpatrywać. To był czas owocnej pracy i wyzwań, którym orkiestra podołała. Dziękuje za wsparcie i pomoc – wspominał w trakcie uroczystości pożegnania, 20 marca 2017 roku.

Mimo objęcia tak prestiżowego stanowiska w stolicy, oficer nie zrywa swoich kontaktów z Elblągiem. Pytany, czy będzie tęsknił za naszym miastem, odpowiedział z humorem:

Tak, ale tylko przez 4 dni w tygodniu, bo się stąd nie wyprowadzam. Tu mam rodzinę, którą mam nadzieję często odwiedzać.

Kierowanie Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego w Warszawie to duże wyzwanie dla oficera z Elbląga.

Orkiestra towarzyszy prezydentowi, ministrowi obrony narodowej. Dużo więcej jest tych uroczystości. A i repertuar inny, ponieważ często dostosowuje się go do liczby muzyków, a tamta orkiestra liczy ich więcej niż nasza. Jest też inne, większe instrumentarium, przy którym można sobie pozwolić na więcej - mówił w trakcie pożegnania w Elblągu.

Kpt Maciej Skrzypczak przeszedł pomyślnie w trakcie Święta Wojska Polskiego pierwsze poważne wyzwanie. Życzymy dalszych sukcesów w czasie służby w Warszawie!

 

Kpt. Maciej Skrzypczak jest Absolwentem Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku, Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie profesora Janusza Przybylskiego. Z Orkiestrą Wojskową w Elblągu związany od 2003 roku. To właśnie z nią zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Garnizonowych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju w 2005 roku. Zdobył także nagrodę indywidualną Dowódcy Wojsk Lądowych za najlepiej przygotowany i opracowany utwór polskiego kompozytora w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Garnizonowych Wojska Polskiego w 2005 roku. W 2012 roku elbląska orkiestra pod batutą kpt. Macieja Skrzypczaka zdobyła I miejsce i tytuł Laureata III Ogólnopolskiego Przeglądu Orkiestr Wojsk Lądowych w Giżycku. Pod jego dowództwem Orkiestra Wojskowa w Elblągu wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych „Musikparade” w Niemczech oraz festiwalu „Tattoo” we Francji.  Zdobywała także wysokie miejsca we współzawodnictwie sportowym orkiestr wojskowych: II miejsce w 2014 i 2015 roku oraz I miejsce w 2016 roku.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%