› bieżące
11:48 / 14.05.2014

Kradzież sklepowa i groźby wobec pracownika ochrony

Kradzież sklepowa i groźby wobec pracownika ochrony

fot. nadesłane

Wczoraj policjanci prewencji interweniowali w jednym z hipermarketów, gdzie zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy grozili śmiercią pracownikowi ochrony. Wcześniej, w porozumieniu z innym mężczyzną próbowali ukraść kosmetyki samochodowe o wartości 237 zł. Zatrzymani odpowiedzą teraz za groźby karalne. Grozi im do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w hipermarkecie przy ulicy Teatralnej w Elblągu. Tam około godziny 20. pracownicy ochrony wzywali do pomocy policjantów. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który z półek sklepowych wkładał pod kurtkę kosmetyki samochodowe. Kamery zarejestrowały także dwóch mężczyzn, którzy mieli mu w tym pomagać. Poza linią kas wszyscy zostali zatrzymani.

19-latek, który miał przy sobie kosmetyki został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 500 zł (zgodnie z prawem - wykroczenie). Po czynnościach został zwolniony. Jednak dwóch pozostałych mężczyzn, obydwaj w wieku 25 lat, zostali zatrzymani przez pracowników ochrony. Byli bardzo agresywni, wulgarni i grozili ochroniarzowi śmiercią. Przejęli ich policjanci, a później agresorzy trafili do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że odpowiedzą za groźby karalne. Może im grozić kara do 3 lat pozbawienia

Jakub Sawicki KMP Elbląg

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%