› bieżące
11:27 / 25.04.2013

Kradzieże w szpitalach. Policja ujęła 23-letniego złodzieja

Kradzieże w szpitalach. Policja ujęła 23-letniego złodzieja

Policjanci kryminalni zatrzymali 23-letniego elblążanina. Mężczyźnie zarzuca się kradzieże damskich torebek oraz włamania. Sprawca działał w specyficznym środowisku, okradał bowiem głównie pacjentki elbląskich szpitali. Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak tłumaczył się policjantom zatrzymany 23-letni Sławomir K., okradał zazwyczaj kobiety, które „spały” w salach chorych. Jak ustalili policjanci, większość okradzionych przez niego kobiet była po prostu po zabiegach operacyjnych i często była pod działaniem leków. Mężczyzna wchodził na oddział szpitalny i wybierał właśnie takie, kobiece sale. Jego łupem padały w większości torebki.

Zabierał z nich pieniądze oraz wartościowe przedmioty. Dokumenty oraz rzeczy osobiste po prostu wyrzucał. Łącznie okradł w ten sposób 8 pacjentek. To jednak nie wszystkie czyny 23-latka. Usłyszał on od policjantów 18 zarzutów. Wśród nich m.in.: kradzież metalowych elementów w tym butli gazowych oraz okradanie altanek na terenie ogródków działkowych. Były to zazwyczaj drobne kradzieże, gdzie wartość skradzionego mienia sięgała np. 200-300 złotych, jednak wyrządzone szkody oraz uciążliwość czynów była niewątpliwie duża.

Teraz 23-latek odpowie za popełnione przestępstwa przed sądem. Za kradzieże z włamaniem może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%