› sport
15:00 / 23.02.2017

Kram Start Elbląg z najwyższą dotacją od Miasta

Kram Start Elbląg z najwyższą dotacją od Miasta

Urząd Miejski w Elblągu rozstrzygnął trzy konkursy z zakresu zadań publicznych: "Wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach", "Popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych" oraz "Upowszechnienie sportu wśród dzieci i młodzieży". Najwięcej środków trafiło tak jak w poprzednim roku do klubu Superligi kobiecej Kram Startu Elbląg, który otrzymał identyczną kwotę w stosunku do roku 2015 i 2016, czyli 450 tysięcy złotych. W dalszej kolejności Magistrat wsparł najhojniej Olimpię Elbląg (390 tys. zł) oraz Concordię Elbląg (170 tys. zł). O pieniądze nie mógł się starać klub Meble Wójcik, który zmienił się w spółkę akcyjną wraz z awansem do zawodowej Superligi. Otrzyma jednak środki, ale w nieco innej formie.

Łącznie, na te 3 konkursy, Miasto rozdzieliło 1 623 000 zł. Budżet zakładał jednak rozdysponowanie na ten rok 1 873 000 zł i ta różnica popłynie najprawdopodobniej do beniaminka Superligi, czyli zespołu Meble Wójcik. Z powodów formalnych klub nie mógł się starać o dofinansowanie, ponieważ stał się spółką akcyjną (wymóg przystąpienia do ligi zawodowej), ale tak jak przy rozstrzygnięciu poprzedniego konkursu, najprawdopodobniej dostanie wsparcie finansowe na działalność w ramach promocji Elbląga w najwyższej klasie rozgrywkowej. Będzie to kwota oscylująca w granicach 250 tys. zł.

- Trwają aktualnie rozmowy klubu z Miastem, dlatego ciężko powiedzieć, kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja. Klub opiera swoją działalność w jakimś stopniu o dofinansowanie, dlatego powinno to nastapić jak najszybciej - wyjasniał Łukasz Mierzejewski z Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Największą dotację otrzyma klub piłki ręcznej kobiet Kram Start Elbląg. 450 tys. zł zostanie przekazane, chociaż starano się aż o 600 tys. zł. W dalszej kolejności znalazła się Olimpia, która na wspieranie szkolenia otrzyma 270 tys. zł, a na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży 120 tys. zł (razem 390 tys. zł). 170 tys. (110 - wspierania i 60 - upowszechnienie) popłynie do kasy drugiego klubu piłkarskiego, czyli Concordii.

Wyniki wszystkich konkursów:

Wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach

Popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych

Upowszechnienie sportu wśród dzieci i młodzieży

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Dotacje dla klubów? Prezydent Wróblewski odpowiada Radnemu Traksowi

27.01.2017 komentarzy 8

Na niedawnej sesji Rady Miejskiej radny klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz jednocześnie dyrektor klubu piłki ręcznej Kram Start Elbląg zwrócił się do...