› sport
08:15 / 14.07.2016

Kram Start wyruszy na podbój Europy raz jeszcze

Kram Start wyruszy na podbój Europy raz jeszcze

fot. BR / archiwum elblag.net

Półfinał. Na nim zatrzymały się piłkarki ręczne Startu Elbląg w minionej edycji europejskiego turnieju Challenge Cup. W 1/2 uległy zaledwie jedną bramką faworytkom całych rozgrywek i triumfatorkom w sezonie 2015/2016, czyli zespołowi Rocasy Gran Canaria ACE. W tym roku Kram Start Elbląg raz jeszcze spróbuje swoich sił na arenie międzynarodowej. Rozgrywki w Challenge Cup elbląskie szczypiornistki rozpoczną od III rundy.

W poprzednim sezonie europejskie wojaże Startu wymagały sporych nakładów finansowych. Drużyna rozegrała także bardzo dużą ilość meczów w związku z równoległą walką na trzech różnych frontach. Aspiracje właścicieli, po pozyskaniu tytularnego sponsora, są jednak spore i także w tym sezonie elblążanki zawalczą o jak najlepszy wynik w europejskich rozgrywkach.

O kilka słów na temat udziału drużyny w Challenge Cup poprosiliśmy nowego dyrektora klubu, Rafała Traksa, który tak tłumaczył decyzję o przystąpieniu do rywalizacji w Europie:

- To drugi sezon z rzędu Kram Startu w rozgrywkach Challenge Cup. Przed rokiem nasz drużyna dotarła do półfinału, w którym uległa późniejszemu triumfatorowi, Rocasie Gran Canaria. Mimo kosztów, jakie niesie za sobą organizacja meczów domowych i wyjazdowych, czujemy się zobowiązani do reprezentowania naszego miasta oraz kraju w tego typu rozgrywkach. Nie możemy zawieść naszych kibiców, którzy zawsze bardzo licznie oraz żywiołowo nas wspierają. Do każdego spotkania będziemy podchodzili poważnie. Na pewno dziewczyny będą walczyły do samego końca i jako zespół będziemy chcieli dotrzeć jak najdalej.

Piłkarki Kram Startu - przy odrobinie szczęścia - będą miały ponownie okazję toczyć boje z Rocasą czy Mlinotestem. które także przystąpiły do turnieju. Hiszpanki będą chciały obronić tytuł sprzed roku. W trzeciej rundzie wystąpi łącznie 28 klubów, w drugiej natomiast 8. Kram Start Elbląg będzie jedną z szesnastu drużyn rozstawionych w III rundzie. Spotkania trzeciej fazy odbędą się 12 i 13 oraz 19 i 20 listopada (rewanże). Swoje możliwe przeciwniczki elblążanki poznają 19 lipca. Wtedy też w Wiedniu odbędzie się losowanie Challenge Cup.

Zespoły rozstawione w III rundzie:

Kram Start Elbląg, Rocasa Gran Canaria ACE (Hiszpania), Mecalia Atletico Guardes (Hiszpania), GSK Ardesen (Turcja), H65 Höörs (Szwecja), Sokół Poruba (Czechy), Virto/Quintus (Holandia), Colegio de Gaia (Portugalia), LK Zug Handball (Szwajcaria), Vardar Skopje (Macedonia), ABU Baku (Azerbejdżan), Lokomotiv Zagrzeb (Chorwacja), Haukar (Islandia), KHF Shqipona (Kosowo), Mlinotest Ajdovscina (Słowenia), Karpaty Użhorod (Ukraina).

Zespoły, na które może trafić Kram Start w III rundzie:

UHC Muller Bau (Austria), Femina Vise (Belgia), ZRK Mira Prijedor (Bośnia i Hercegowina), Prosetecnisa Zuazo (Hiszpania), HIFK (Finlandia), Olympia HC (Wielka Brytania), Maccabi Arazim Ramat-gan (Izrael), Jomi Salerno (Włochy), WHC Danilovgrad (Czarnogóra), HC Dnieprianka (Ukraina), HC Svilengrad (Bułgaria), Mamuli (Gruzja) oraz czterej zwycięzcy z II rundy.

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

Kram Start Elbląg poznał rywala w III rundzie Challenge Cup

19.07.2016

O godzinie 11:00 w stolicy Austrii odbyło się losowanie par II oraz III rundy Challenge Cup. W tegorocznej edycji wystartuje jedna polska drużyna i będzie to...