› bieżące
10:36 / 09.03.2013

Kreatywne podwórka: huśtawki, stoły do gry, plansza do malowania

Kreatywne podwórka: huśtawki, stoły do gry, plansza do malowania

Poznaliśmy ostateczny projekt kreatywnych podwórek, które swoje miejsca znajdą przy ulicy Teatralnej oraz na Starym Mieście. Każdy z projektów ma wartość około 100 tysięcy złotych, które pozyskane zostały z Budżetu Obywatelskiego.

Wczoraj (8 marca) w CSE Światowid wszyscy zainteresowani mogli zdecydować, jak mają wyglądać pierwsze elbląskie kreatywne podwórka. Jak podkreślali pomysłodawcy, to właśnie mieszkańcy mają decydować o wyglądzie i funkcjonalności obiektu, stąd organizowane regularnie spotkania.

Ostatecznie zdecydowano, że przy Teatralnej znajdą się: tablice artystyczne (do malowania i rysowania), zestaw ogólnorozwojowy ze ślizgawką, mini ścianka wspinaczkową, sześciokąt wielofunkcyjny, stoły do gry w chińczyka, szachy oraz ping-ponga.

Jednym z najczęściej poruszanych problemów przez mieszkańców zarówno wczoraj, jak i podczas spotkania w lutym był brak miejsca do wyprowadzania psów, zdecydowano, że jeżeli zostaną na to środki, taki plac powstanie. Kolejnym aspektem poruszanym przez obecnych podczas konsultacji był monitoring i ogrodzenie terenu.

Niestety, ograniczone środki sprawiają, że wszystkie te pomysły na pewno nie zostaną zrealizowane od razu, bardzo możliwe, że inwestycje te zostaną rozłożone w czasie.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%