13:33 / 16.10.2017

"Kręcimy dla Marcina" - sztafeta rowerowa dotarła do Braniewa (+ zdjęcia)

fot. Policja

Policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego pokonują kilometry w ramach rowerowej sztafety. A wszystko dla zebrania środków finansowych na leczenie policjanta z KWP w Rzeszowie, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Braniewscy policjanci również dołączyli do tak szlachetnego przedsięwzięcia.

22 września  z Rzeszowa ruszyła rowerowa sztafeta pn. "Kręcimy dla Marcina". Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie środków umożliwiających leczenia policjanta z KWP w Rzeszowie, który zmaga się z ciężką choroba nowotworową.

Inicjatorzy sztafety przekazali uczestnikom rajdu bransoletkę symbolizującą sztafetową pałeczkę. Cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieski, szary, czerwony i zielony to symbole zrzeszenia w nieformalnej grupie "Mundur na rowerze". W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze różnych służb mundurowych, do której dołączyli również braniewscy policjanci. 12 październiak br. w Elblągu funkcjonariusze przejęli pałeczkę, jednocześnie rozpoczynając rowerową sztafetę z garnizonu warmińsko-mazurskiego. Policjanci mieli do pokonania trasę Elbląg-Braniewo, aby dalej przekazać trasę Braniewo-Olsztyn, Olsztyn-Mrągowo i Mrągowo-Szczytno. Łącznie policjanci z Warmii i Mazur maja do pokanania 250 km. W sztafecie weźmie udział 42 funkcjonariuszy. Ogólnie sztafeta w ciągu 23 dni przejedzie 80 polskich miast. Wszystko po to, by pomóc w zbórce pieniędzy na leczenie policjanta.

 

Osoby które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy: Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Odział w Przemyślu, ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl, 90 8642 1155 2015 1506 0396 0003 - w tytule wpłaty " Mundur na rowerze"- darowizna dla Marcina.

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzystać na stronie grupy "Mundur na rowerze" pod linkiem: https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/

oraz na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5