› poradnik
12:00 / 03.02.2021

Kredyt hipoteczny na remont – czy warto?

Kredyt hipoteczny na remont – czy warto?

Wiele osób nie wie, że istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego na remont mieszkania lub domu. To bardzo dobra opcja dla osób, które chcą jak najszybciej przeprowadzić się do nowego miejsca.

*Szukając kredytu hipotecznego nie zapomnij porównać ofert banków na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Kredyt hipoteczny na remont domu – gdzie wybrać?

Remont może pochłonąć wiele gotówki, jednak kredyt hipoteczny na remont mieszkania lub domu jest najbardziej atrakcyjny, a przede wszystkim jest tańszy niż kredyt gotówkowy. Warto znaleźć najlepszą ofertę na totalmoney.pl, zanim zdecydujemy się na konkretny bank.

Taki kredyt hipoteczny na remont mieszkania oferuje m.in. PKO Bank Polski. Takie finansowanie pozwala uzyskać nawet 400 tys. na generalny remont, czy wykończenie domu. Kwota do spłaty równa się 471 278,52 zł  przy oprocentowaniu 2,27% i RRSO 2,25%. Miesięczna rata to 1402,61 zł.

ING Bank Śląski oferuje z kolei oprocentowanie 2,20%, ale wyższe RRSO – 2,38%. Rata miesięczna będzie w tym banku nieco wyższa: 1 423,38 zł.

Warto zapoznać się z ofertą banku PKO S.A. – tu z kolei oprocentowanie wynosi 2,35%, a RRSO 2,54%. Rata miesięczna to 1 450,99 zł.

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny na remont?

Kredyt hipoteczny nierozerwalnie wiąże się z zakupem mieszkania lub domu, ponieważ wiele osób nie stać na zapłatę gotówką za wymarzone cztery kąty. Istnieje możliwość wzięcia kredytu hipotecznego na remont mieszkania lub domu, by nie przepłacać za drogi wynajem i móc szybciej przeprowadzić się do już kupionego mieszkania. Jak każdy kredyt, również kredyt hipoteczny na remont domu wiąże się z pewnymi ograniczeniami oraz konsekwencjami.

Mimo, że kredyt hipoteczny nie jest dobrze kojarzony, to ma swoje plusy. Przede wszystkim jest tańszy od kredytu gotówkowego często nawet o 6%. Oszczędzona suma pozwala na wcześniejszą spłatę zobowiązania. Warto w banku zapytać również o kredyt hipoteczny na remont mieszkania, który jest niżej oprocentowany i ma lepsze warunki od pożyczek gotówkowych. Kredyt hipoteczny na remont mieszkania lub domu jest możliwy do uzyskania przez osoby fizyczne na okres nawet 30 lat.  W przypadku kredytów gotówkowych czas finansowania to maksymalnie 10 lat, dlatego ta opcja jest mniej opłacalna i przede wszystkim droższa.

Przy staraniu się o kredyt hipoteczny na remont mieszkania będzie konieczna zdolność kredytowa, jak w przypadku kredytu hipotecznego na zakup domu, czy działki budowlanej. W tym wypadku kwota kredytu jest niższa, dlatego wystarczy nam umowa o pracę, czy PIT-36 z zeszłych lat, jeśli posiadamy własną działalność gospodarczą. Co ważne by otrzymać takie finansowanie dom lub mieszkanie nie może być obciążone hipoteką. Oznacza to, że jeśli wcześniej otrzymaliśmy kredyt hipoteczny na budowę domu, nie możemy prosić banku o takie samo finansowanie z zabezpieczeniem w postaci tej samej nieruchomości.

Możemy z kolei zaciągnąć taki kredyt w momencie, kiedy hipoteka jest już spłacona lub mamy inną nieruchomość, która może być zabezpieczeniem dla banku. Jak przy każdym kredycie hipotecznym jest wymagany również wkład własny. Jeśli go nie posiadamy bank może znaleźć inny sposób na zabezpieczenie udzielanej nam pożyczki. Najczęściej jest to hipoteka pod nieruchomość, która nie ma takiego obciążenia lub można załatwić także żyranta. Podżyrowanie kredytu hipotecznego jest możliwe, kiedy osoba żyrująca posiada stały dochód, udokumentowany np. za pomocą umowy o pracę.

Warto przed wzięciem takiego zobowiązania sprawdzić ile potrzebujemy środków na wykończenie mieszkania pod klucz, by było gotowe do zamieszkania. Niektóre banki wymagają od nas kosztorysu, który uzyskamy od firmy zajmującej się wykończeniem wnętrz.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu hipotecznego na remont?

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania możemy wziąć na:

— Stałe elementy wyposażenia, takie jak zabudowa kuchni i pokoi;

— Materiały wykończeniowe – kafelki, szpachle, płyty kartonowo-gipsowe, podłogi;

— Elementy związane z elektryką czy hydrauliką.

Możemy mieć problem z uzyskaniem środków na wyposażenie wnętrz, w tym zakup mebli i dekoracji. Tu bank może mieć zastrzeżenia, dlatego na takie cele lepiej wykorzystać dostępny w naszym banku kredyt gotówkowy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%