› bieżące
12:35 / 03.10.2019

Krewny dyrektor elbląskiego hospicjum będzie beatyfikowany

Krewny dyrektor elbląskiego hospicjum będzie beatyfikowany

fot. Marcin Mongiałło

Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej poinformowało, że proces beatyfikacyjny Prymasa Stefana Wyszyńskiego zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce uroczystej beatyfikacji. To radość dla Wiesławy Pokropskiej, krewnej Prymasa i wszystkich, którzy w elbląskim hospicjum modlili się w intencji beatyfikacji.  

Wiesława Pokropska, dyrektor elbląskiego hospicjum jest spokrewniona z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, Prymasem Polski, którego ojcem był Stanisław Wyszyński. Do niego zwracała się stryjku dziadku, bowiem Józef, jej dziadek to brat rodzica Prymasa.  

Każdego 28. dnia miesiąca Wiesława Pokropska wraz z innymi osobami modliła się podczas mszy św. w hospicjum o beatyfikację sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Modlitwy zostały wysłuchane. Oto oficjalny komunikat  Biura Prasowego Archidiecezji Warszawskiej:

Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce uroczystej beatyfikacji. 

O tym co łączy Wiesławę Pokropską, dyrektor elbląskiego hospicjum z Prymasem Wyszyńskim czytaj tutaj.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%