› poradnik
13:18 / 10.08.2013

Krótkie wakacje też mogą być ciekawe! Sprawdź okoliczne atrakcje

Krótkie wakacje też mogą być ciekawe! Sprawdź okoliczne atrakcje

Jeśli nie masz czasu na długi, wakacyjny wyjazd, sprawdź gdzie możesz się wybrać w ciągu jednego, letniego weekendu. Okolice Elbląga kuszą zarówno ofertami sezonowymi, jak również tymi, które zostały przygotowane na tegoroczny sezon urlopowy.

O ile „wypad” do samego Gdańska może wydawać się już nudnym i sprawdzonym pomysłem, z pewnością urozmaici go przepłynięcie tramwajem wodnym na Hel. Tam czekają na nas Fokarium i Latarnia Morska. Bilet Tanich Linii Żeglugowych to 30zł (normalny) i 18zł (ulgowy). Dzieci do 4 lat płyną za darmo.

Trójmiasto, jak co roku, otwiera swoje drzwi w znanych nam już miejscach. ZOO w gdańskiej Oliwie, Molo w Sopocie, Jarmark Dominikański na gdańskiej starówce, Port Morski w Gdyni, oraz mnóstwo nadchodzących

Jedynie 30km dzieli nas od malowniczej miejscowości, którą wszyscy już znamy. Malbork, bo o nim mowa, to tajemnicze mury Muzeum Zamkowego. Kiedy już zakończymy podróż po ścieżkach historii, nasze dzieci będą zachwycone wizytą w Dinoparku. Tam dowiedzą się o wielkich stworzeniach, które wyginęły wiele lat temu. Dzięki wiernie odwzorowanym replikom dinozaurów, zwiedzanie będzie jednocześnie ciekawą zabawą. Na terenie obiektu znajduje się również mini ZOO.

Wielbiciele zamków, znajdą uciechę w takich miejscowościach jak Gniew, Orneta, Pieniężno, Kwidzyn czy Karnity.

Tuż przy wyjeździe z Elbląga znajduje się Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia. Tam wakacyjne popołudnie możemy spędzić na zwiedzaniu Osady Wikingów, pływaniu dostępnym na miejscu sprzętem wodnym, gigantycznej zjeżdżalni, podziwianiu zwierząt w mini ZOO, a dzieci odetchną po dniu pełnym wrażeń na tamtejszym placu zabaw.

Frombork będzie idealną propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie czas i odpoczynek. W tej nadzalewowej, uroczej miejscowości, czekają na nas między innymi Obserwatorium Astronomiczne, punkt widokowy na Wieży Wodnej, stylizowana na jego pracownię Wieża Kopernika, dzwonnica zwana Wieżą Radziejowskiego oraz średniowieczna, gotycka katedra.

Jeśli brakuje nam orzeźwiających kąpieli, w niedzielne poranki, Koleją Nadzalewową możemy wybrać się między innymi do Suchacza i Kadyn. Tam na łonie natury możemy odpocząć od miejskiego zgiełku, aby wrócić do domu w pełni sił i energii. Kolej kursuje z Elbląga do Fromborka i odwrotnie.

Krótki urlop może być świetną okazją do ciekawego odpoczynku. Wyjeżdżając w najbliższe okolice Elbląga przekonasz się, w jak wspaniałym położeniu usytuowana jest nasza miejscowość. W końcu - cudze chwalicie, swego nie znacie... 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%