› region
10:00 / 31.05.2016

Krynica Morska walczy o status uzdrowiska (video)

Krynica Morska walczy o status uzdrowiska (video)

Czy Krynica Morska jest wciąż atrakcyjnym miejscem jeżeli chodzi o wypoczynek nad polskim morzem? Burmistrz jest o tym wręcz przekonany. Co więcej, Krynica Morska nie tylko rozwija się pod względem nowych inwestycji rekreacyjnych, ale dba również o swój status. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli rządzących, wkrótce miejscowość ta uzyska status uzdrowiska.

Krynica Morska - to właśnie tutaj każdego lata przyjeżdża tysiące turystów spragnionych ciepła, lata, morza, wody i niczym nieskrępowanego odpoczynku. Tłumnie udają się tam również elblążanie, którzy jadą nie tylko odpoczywać, ale i również pracować. Ale czy Krynica Morska nadal pozostaje atrakcyjnym miejscem jeżeli chodzi o wypoczynek? Czy zmiany na przestrzeni ostatnich kilku lat, kolejne zabudowy i coraz większa liczba turystów nie wpływa negatywnie na odbiór tego miejsca?

Jak tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat, miejscowość jest zdecydowanie nadal warta polecenia. Jeżeli wygląd Krynicy się zmienia, to wyłącznie na plus. Powstają nie tylko nowe pensjonaty, hotele i domki letniskowe w wysokim standardzie, ale również deptaki, chodniki, ulice i szeroko pojęta mała infrastruktura. Burmistrz chwali się również nowoczesną i kompletnie zmodernizowaną mariną żeglarską od strony Zalewu Wiślanego.

To nie koniec rozwoju. Jak zdradza burmistrz, miasteczko zabiega o status uzdrowiska. Dokumenty zostały złożone, udało się już uzyskać świadectwo klimatyczne potwierdzające lecznicze właściwości klimatu w Krynicy Morskiej.

Kolejnym pomysłem na rozwój jest Turystyczna Strefa Wolnocłowa, która miałaby powstać jako rekompensata dla przedsiębiorców, którzy z pewnością utracą część swoich wpływów na czas budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną.

O szczegółach rozwoju tej nadmorskiej miejscowości opowiada sam burmistrz w poniższym materiale video. Rzućcie okiem również na opinię kilku turystów, których spotkaliśmy podczas wypoczynku.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%