› zapowiedzi
08:18 / 10.01.2013

Krzysztof Ścierański w Elblągu. Koncert w Krużganku ODWOŁANY !!!

Krzysztof Ścierański w Elblągu. Koncert w Krużganku ODWOŁANY !!!

fot. Małgorzata Michalik

Czwartkowy koncert Krzysztofa Ścierańskiego został odwołany z powodu choroby artysty. Wszyscy, którzy juz kupili bilety, mogą je zwrócić. Można też bilety zatrzymać i poczekać na drugi termin koncertu.

Krzysztof Ścierański, legenda jazzu i jazz-rocka, czołowy reprezentant stylu fusion, założyciel i lider Laboratorium, zespołu o niezachwianej pozycji na polskiej scenie jazzowej. 

Krzysztof Ścierański z Laboratorium  nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także na festiwalach za "żelazną kurtyną".

W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, artysta zaczął realizację projektów autorskich.

Krzysztof Ścierański od dłuższego czasu grywa z Bernardem Maselim, Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli.  Ma na swoim koncie również współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, zespoły Republika, Krzak czy Wilki. Do dziś jego basu można posłuchać na kilkudziesięciu  płytach.

Ścierański to wirtuoz, opanowawszy elektroniczną technologię, zmienia brzmienie swojego basu w wielkie organy piszczałkowe lub w cały kwartet smyczkowy. Jest szeroko znany w Europie jako innowator, który zatriumfował nad technologią i tworzy naprawdę ciepłą i pomysłową muzykę,

Wzorował się na takich basistach, jak: Stanley Clarke, Alphonso Mouzon, Marcus Miller czy Jaco Pastorius. Zwłaszcza ten ostatni wywarł na niego wielki wpływ "podpowiadając" ideę gry solowej.

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%