› sport
13:21 / 28.02.2013

KS Meble Wójcik - Vertex Sokół Kościerzyna już w najbliższą sobotę!

KS Meble Wójcik - Vertex Sokół Kościerzyna już w najbliższą sobotę!

Patrząc tylko na tabelę, można by było bez wahania postawić zespół Meble Wójcik w roli faworyta najbliższego meczu. W sobotę o 18:00 elblążanie podejmą bowiem VETREX Sokół Kościerzyna. Goście zajmują 11. pozycję i mają na koncie 11 punktów.

Sokół Kościerzyna jest trudnym rywalem. Choć jeszcze w czasach, kiedy na ławce trenerskiej zasiadał Igor Stankiewicz, przed sezonem raczej nie był wymieniany w gronie zespołów, których należy się obawiać, zajmował miejsca w czołówce. Po rozgrywkach 2009/2010 zagrał w nawet w barażach o Superligę. Po zmianie szkoleniowca na Bartłomieja Peplińskiego, Sokół wciąż jest groźny. Wystarczy wspomnieć, że w poprzedniej kolejce urwał punkt Pomezanii Malbork. W kościerskiej ekipie trudno było i jest szukać gwiazd, ale od lat gra opiera się na braciach Reichelach - Macieju i Jakubie, którzy stanowią o sile zespołu.

Sokół przed tym sezonem przeszedł gruntowną przebudowę. Jeszcze w trakcie rozgrywek 2011/2012 do Pomezanii Malbork odszedł wspomniany trener Igor Stankiewicz. Razem z nim do lokalnego rywala trafili Grzegorz Sibiga, Marek Boneczko i Łukasz Cieślak. Karierę zakończył Tomasz Popiołek. Skład zasilili Maciej Pieńczewski (wcześniej AZS AWF Biała Podlaska), Kamil Ringwelski (Gaz-System Pogoń Szczecin).

Nie ma jeszcze pewności, ilu zawodników będzie miał do dyspozycji w najbliższym spotkaniu szkoleniowiec elblążan Grzegorz Czapla. Na pewno nie wystąpi Kamil Dukszto, który w meczu z Realem-Astromalem Leszno uszkodził więzadła w kolanie. Na ból barku narzeka Maciej Dawidowski, a Michał Gryz i Mirosław Ośko doznali kontuzji kostki. Być może jednak urazy nie są na tyle poważne, by wykluczyć ich z gry. Przekonamy się o tym w najbliższych dniach.

Mecz: Meble Wójcik Elbląg - VETREV Sokół Kościerzyna sobota 2.03.2013, godzina 18:00 hala Centrum Sportowo-Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135

KS Meble Wójcik

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%