› bieżące
10:26 / 17.04.2013

Kto będzie komisarzem miasta Elbląg? Wojewoda już wysłał kandydaturę

Kto będzie komisarzem miasta Elbląg? Wojewoda już wysłał kandydaturę

Jak się dowiedzieliśmy, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski wysłał już do premiera wniosek o powołanie konkretnej osoby na stanowisko komisarza Elbląga. Niestety nie znamy jeszcze nazwiska ewentualnego zarządcy miasta do czasów wyboru.

Biuro prasowe wojewody Mariana Podziewskiego potwierdza tylko, że taka kandydatura została do premiera przesłana. Najpierw jednak trafi do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Po akceptacji przez ministra, zostanie skierowana do Kancelarii Premiera RP w celu jej zatwierdzenia.

Tylko tyle na razie mogę powiedzieć. Kandydat na komisarza jest i odpowiedni wniosek został już wysłany do premiera – mówi Alfred Wenzlawski z biura prasowego wojewody. - Jak tylko będziemy mieli potwierdzenie tej decyzji, natychmiast o tym poinformujemy.

W mieście spekuluje się, że ponieważ decyzję podejmuje wojewoda z PSL, to być może komisarzem zostanie osoba z tej partii lub ze zbliżonych do Ludowców kręgów.

- Może to być Witold Wróblewski, były wiceprezydent miasta za czasów Henryka Słoniny a obecnie członek zarządu województwa. Jak wiadomo, Wróblewski jest związany z PSL – mówi nam jeden z działaczy Platformy Obywatelskiej. - Być może propozycja została też złożona byłemu prezydentowi Henrykowi Słoninie, też się o tym mówiło. Nie wiemy na razie nic więcej. Decyzja zapadła w gabinecie wojewody i w PSL.

11
1
oceń tekst 12 głosów 92%