› bieżące
08:09 / 15.08.2013

Kto jeszcze pamięta o internetowym kalendarzu prezydenta?

Kto jeszcze pamięta o internetowym kalendarzu prezydenta?

W 2011 r. na stronach internetowych Urzędu Miasta pojawił się odtajniony kalendarz Prezydenta Nowaczyka. Każdy internauta mógł sprawdzić czym aktualnie zajmuje się Prezydent. Harmonogram dnia rozpisany był dosyć szczegółowo (11.00 - podpisywanie dokumentów), acz enigmatycznie (17.00 - 67 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego).

Pomimo, że interfejs owego kalendarza raczej nie był przyjazny dla użytkowników (może umieszczona tam fotografia prezydenta miała rekompensować wszelkie niedoskonałości w funkcjonowaniu aplikacji), a regularność wpisów pozostawiała wiele do życzenia to była to jednak odważna próba otwarcia się „władzy” na społeczeństwo (niestety próba nieudana co 14 kwietnia potwierdziło 23087 elblążan).

Jaką politykę informacyjną urzędu w stosunku do mieszkańców przyjmie nowy prezydent? Czy będzie otwarta, która kreuje pozytywny wizerunek samorządu np.: poprzez cykliczne spotkania z mieszkańcami? Jeśli taka będzie to być może w niedługim czasie w harmonogramie nowego internetowego kalendarza pojawi się opis: „16:00 - Udzielanie odpowiedzi Internautom”?

O Radzie Miejskiej i jej polityce informacyjnej możemy się dowiedzieć ze strony www.umelblag.pl/radamiejska utworzonej na potrzeby odwołanej RM. Została stworzona zapewne przez profesjonalistów, nigdy nieaktualizowana, a mogłaby być doskonałą przestrzenią do komunikowania się (umieszczania stanowisk, polemik a w szczególności felietonów radnych) i budowania relacji na linii RM – mieszkańcy. Publikowane tam m.in. protokoły z komisji i imienne wyniki głosowań na pewno przybliżyłyby nam metodykę pracy radnych.

Jacek Zbrzeźny
członek Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%