› bieżące
15:17 / 20.02.2014

Kto zadba o ulice i chodniki w Elblągu? Miasto ogłosiło przetarg

Kto zadba o ulice i chodniki w Elblągu? Miasto ogłosiło przetarg

fot. Konrad Kacprzak

Urząd Miasta ogłosił przetarg dotyczący zimowego i letniego utrzymania dróg w Elblągu. Głównymi obowiązkami nowego wykonawcy będzie utrzymanie dróg i chodników w mieście podczas całego roku.

W czasie zimy wykonawca zobowiązuje się do zapobiegania oraz likwidacji śliskości zimowej na jezdniach, parkingach, placach, i pętlach autobusowych. Podczas lata do utrzymania czystości na chodnikach, ścieżkach rowerowych, przystanków komunikacji zbiorowej, placach i pętlach autobusowych.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do utrzymania dyżuru całodobowego w zakresie sprzątania terenów pasa drogowego dróg publicznych i wewnętrznych. Wykonawca zobowiązany będzie również ponosić koszty związane z naprawą lub wymianą uszkodzeń lub zniszczeń powstałych w wyniku wykonywanych prac.

Firmy, które zgłoszą się do przetargu muszą dysponować potrzebnymi narzędziami oraz urządzeniami technicznymi tak aby zapewnić gotowość do podjęcia pracy. Są to między innymi piaskarko-solarki z pługiem, pojazdy do odśnieżania, samochody samowyładowcze oraz zamiatarki.

Wykonawca ma prawo do zlecenia części zamówienia podwykonawcom, jednak ważne jest podanie nazwy firm w ofercie przetargowej.

Zamówienie opiewać będzie na 3 przyszłe sezony od 31 października tego roku do 30 kwietnia 2017 roku.

Do tej pory to firma SKANSKA zajmowała się utrzymywaniem dróg w Elblągu. Umowa jednak się kończy. W najbliższym czasie poznamy nowego wykonawcę prac.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%