› polityka
08:00 / 28.01.2016

Kto zostanie Geologiem Miejskim? Miasto ogłosiło kolejny konkurs

Kto zostanie Geologiem Miejskim? Miasto ogłosiło kolejny konkurs

fot. arch. elblag.net

Prezydent Witold Wróblewski zaraz po objęciu stanowiska zapowiadał restrukturyzacje w Urzędzie Miasta. Doszło do łączenia departamentów i konkursów na różne stanowiska. Po 4 latach wróciło stanowisko Sekretarza Miasta czy też zatrudniono kronikarza. Tym razem Miasto szuka osoby, która obejmie stanowisko Geologa Miejskiego.

Geolog Miejski zostanie zatrudniony na pół etatu w Referacie Ochrony Środowiska, w wymiarze 20 godzin tygodniowo. Przewidywany okres rozpoczęcia pracy to przełom lutego i marca. Swoje dokumenty chętni elblążanie mogą składać od 25.01 do 4 lutego w Biurze Podawczym UM lub przesłać pocztą.

Jakie wymagania musi spełniać osoba, która jest chętna objąć to stanowisko?

Idealny kandydat obowiązkowo musi posiadać obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe geologiczne inżynierskie lub magisterskie, co najmniej 5-letni staż pracy. Dodatkowo musi znać przepisy ustaw o samorządzie gminnym, powiatowym, Prawo ochrony środowiska czy Prawo geologiczne i górnicze. Również geolog miejski powinien być uprzejmy, komunikatywny, obowiązkowy, aktywny i zaangażowany.

Zakres wykonywanych zadań na tym stanowisku jest obszerny. Geolog Miejski przede wszystkim będzie musiał działać na rzecz poprawy stany środowiska, sprawować funkcję organu administracji geologicznej, rozpatrywać wnioski i przygotowywać decyzje ws. zatwierdzania projektów robót geologicznych, udzielać i wstrzymywać koncesje na wydobywanie kopalin pospolitych oraz prowadzić nadzór badań jakości gleby i ziemi.

Dodatkowo będzie musiał prowadzić statystyki z robót geologicznych, opiniować i uzgadniać zagadnienia związane z zagospodarowaniem przestrzennym i realizacją inwestycji, współdziałać w prowadzeniu edukacji ekologicznej czy prowadzić Powiatowe Archiwum Geologiczne.

Kandydaci na to stanowisko muszą złożyć dokumenty tj. CV, list motywacyjny, kopie dokumentów poświadczające wykształcenie geologiczne, kopie świadectw pracy, oświadczenie o niekaralności i inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje, umiejętności.

Kto obejmie stanowisko Geologa? Dowiemy się już wkrótce.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%