› inwestycje miejskie
07:04 / 30.01.2013

Kto zostanie inwestorem zastępczym rozbudowy elbląskiej szkoły muzycznej?

Kto zostanie inwestorem zastępczym rozbudowy elbląskiej szkoły muzycznej?

fot. Rafał Kadłubowski

Ruszył przetarg na inżyniera kontraktu rozbudowy budynku Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Po jego wyłonieniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę robót budowlanych, które powinny rozpocząć się jeszcze przed końcem roku szkolnego.

Siedziba elbląskiej szkoły muzycznej w ciągu dwóch najbliższych lat przejdzie kapitalną modernizację. Mieszczący się przy ul. Traugutta budynek, zostanie rozbudowany i docieplony, zyska także dwie nowoczesne sale koncertowe.

Choć przebudowa potrwa dwa lata, lekcje w szkole powinny odbywać się bez większych zakłóceń. W pierwszej kolejności zostanie wybudowane nowe skrzydło szkoły. Na parterze znajdzie się mała sala koncertowa dla 100 widzów, zwana kameralną, a na piętrze pomieszczenia do zajęć dydaktycznych.

Ponadto inwestycja polegać będzie na wykonaniu termomodernizacji obiektu wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi. Jednym z ważniejszych jej punktów będzie remont istniejącej sali koncertowej na potrzeby Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Po przebudowie sala będzie mogła pomieścić 350 widzów. W wyniku przebudowy powstaną również pomieszczenia towarzyszące sali koncertowej (foyer, garderoby). W zakres prac wejdzie ponadto budowa windy zewnętrznej, wykonanie nowej świetlicy i remont pomieszczeń szkoły. Planowany jest także remont i rozbudowa istniejącego parkingu z 30 miejsc parkingowych do 60.

Dzięki projektowi placówka zostanie doposażona również w sprzęt audiowizualny oraz instrumenty.

Cała inwestycja realizowana będzie ze środków unijnych oraz ministerialnych. Wartą 11 milionów złotych umowę podpisano w grudniu ubiegłego roku. Kolejnym krokiem będzie wyłonienie inżyniera kontraktu, który w imieniu inwestora prowadził będzie monitoring, nadzór i kontrolę nad całym procesem inwestycyjnym. Przetarg ogłoszono w zeszłym tygodniu. Szkoła na oferty zainteresowanych firm czekać będzie do 8 lutego.

- Po wyłonieniu Inżyniera, ogłoszony zostanie przetarg na wykonawstwo robót budowlanych – zapowiada Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. - Harmonogram zakłada, że wiosną 2013 r. dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą przebudowy szkoły, tak by jeszcze przed końcem roku szkolnego ruszyły pierwsze prace.

Ich zakończenie przewidziano do 1 września 2014 r.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%