› rozwój i edukacja
13:50 / 14.01.2013

Kukiełkowe ferie. Warsztaty z bohaterami z różnych bajek w Światowidzie

Kukiełkowe ferie. Warsztaty z bohaterami z różnych bajek w Światowidzie

fot. www.swiatowid.elblag.pl

Zajęcia plastyczne rozwijają wrażliwość estetyczną dzieci, umiejętność dostrzegania i przeżywania piękna, a to niejedyne ich zalety. Podczas zimowych ferii na zajęciach plastycznych w „Światowidzie” dzieci mogą nie tylko dobrze się bawić, ale również rozwijać.

Wykładowczyni na wydziale pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego M.Karwowska-Struczyk uważa, że twórczość plastyczna dziecka "rozwija wyobraźnię, pamięć, pomaga w utrwaleniu wiedzy o przedmiotach, otoczeniu, życiu ludzi i zwierząt. Dziecko poznaje swoje możliwości, uczy się wytrwałości, ujawnia pomysłowość, oryginalność, uczy się odczuwać potrzeby innych ludzi, patrzeć na świat oczami malowanej postaci". To właśnie wykorzystujemy, tworząc programy zajęć dla najmłodszych.
 
W trakcie zajęć „Kukiełkowo” dzieci do przeczytanych wcześniej opowiadań, będą tworzyły postaci-kukiełki. Kukiełki powstawać będą w różnych materiałach, każdego dnia ferii będą inne, a wśród nich np. tkaniny, ceramika, batik czy kolaż. Warsztaty poprowadzi Ewa Bednarska - Siwilewicz.
 
- Takie warsztaty to fantastyczna przestrzeń bajek, w której grają nie tylko ludzie, ale przedmioty, drzewa, chmury, złote rybki, słońce -€“ mówi instruktor. - Wszystko to rozwija wyobraźnię, ćwiczy pomysłowość i umiejętności manualne zwłaszcza zmysł dotyku.
 
Proces twórczy i właściwie dobrane techniki plastyczne stwarzają olbrzymią radość dziecku. Pobudzają kreatywność, niosą za sobą dużo nowych doświadczeń i wrażeń. Zajęcia będą odbywały się w pracowni 46 na drugim piętrze CSE „Światowid” w dniach 21-24 stycznia w godz. od 11.00 do 13.00.
 
W zajęciach mogą uczestniczyć także grupy zorganizowane. Zgłoszenia pod nr tel. 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.
 
Cena: 5 zł za pojedyncze zajęcia. 
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%