› relacje
10:25 / 19.08.2013

Kultowy `Rejs` na plaży w Suchaczu - to jest to! Za nami kolejny seans `Kolej na kino`

Kultowy `Rejs` na plaży w Suchaczu - to jest to! Za nami kolejny seans `Kolej na kino`

Widzowie kina Światowid wiedzą, co dobre. W piątkowy wieczór tłumnie przybyli na plażę w Suchaczu, żeby obejrzeć kultowy „Rejs” Marka Piwowskiego. Był to przedostatni przystanek Kolei na kino.

Pierwszych widzów przywitał pięknych zachód słońca. Wśród nich znaleźli się nie tylko tubylcy, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz turyści. Po raz kolejny okazało się, że „Rejs” nie stracił na aktualności. O czym świadczył wybuchający co i rusz śmiech oraz oklaski widzów.

- Było świetnie. Film „Rejs” uwielbiam i znam prawie na pamięć. Do tego klimat plaży w Suchaczu. Takich wydarzeń powinno być więcej – ocenia Michał, uczestnik projekcji.

Na zakończenie wieczoru odbył się quiz filmowy. Nie zabrakło śmiałków, którzy zdecydowali się sprawdzić swoją wiedzę. Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi były gadżety Kolei na kino.

Ostatni seans w ramach Kolei na kino odbędzie się 6 września o godz. 20.30. Tym razem zaprezentowany zostanie Pan Tadeusz w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego (z 1928 r.). Filmowi będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka.

- Naszym zdaniem Kolej na kino to strzał w dziesiątkę. Nie ma wątpliwości, że jest to projekt, który warto kontynuować i rozwijać. Coraz większa frekwencja oraz opinie odbiorców mówią same za siebie – podsumowuje Aleksandra Bielska z kina Światowid.

Przypominamy, że projektowi Kolej na kino towarzyszy konkurs fotograficzny. Zdjęcia wykonane podczas Kolei na kino do 10 września można wysyłać na adres: kino@swiatowid.elblag.pl. Do wygrania pakiety filmów oraz książki fotograficzne.

Projekt pn. Kolej na kino jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, kino Światowid

Sponsor główny: Agencja Reklamowa Contact

Partnerzy: Urząd Miejski w Elblągu, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Restauracja Zapiecek w Suchaczu, Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś, Urząd Gminy w Braniewie, Urząd Gminy we Fromborku, projekt Kino RP, Cyfrowe Repozytorium Filmowe, Filmoteka Narodowa.

Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa Portel.pl, Telewizja Elbląska, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%