› bieżące
15:07 / 26.10.2012

kultura.elblag.net - nowy kulturalny serwis multiplatformy elblag.net

kultura.elblag.net - nowy kulturalny serwis multiplatformy elblag.net

W oczekiwaniu na start multiplatformy internetowej elblag.net przyszedł czas na kulturę. Kultura.elblag.net to nowy serwis tematyczny skupiony od początku do końca na szeroko pojętym życiu kulturalnym w naszym mieście.

W tym miejscu pokażemy Państwu kulturalne oblicze miasta, w którym żyjemy - uwzględniając każdy jego aspekt. Informować będziemy o zbliżających się imprezach, wydarzeniach z zakresu szeroko rozumianej kultury - tej małej i tej dużej, lokalnej i ogólnopolskiej. Będę to zarówno imprezy dla dorosłych, jak i dla dzieci, koncerty, wystawy, spotkania, konkursy, festiwale, eventy i wiele innych. Chcemy zaprezentować wywiady z twórcami sztuki -  artystami i innymi ciekawymi ludźmi, foto i wideorelacje a także recenzje. Znajdą tu Państwo również informacje o różnych instytucjach państwowych i komercyjnych, świadczących usługi kulturalne.
 
Główne elementy serwisu kultura.elblag.net, stanowiącego jeden z dwudziestu podserwisów multiplatformy elblag.net, to:
  • baza adresowo – kontaktowa instytucji kultury w Elblągu,
  • artykuły, w tym: recenzje, relacje, wywiady,
  • foto- i wideorelacje z imprez, wystaw, spotkań,
  • interaktywne forum,
  • komentarze i oceny,
  • kalendarz.
Kompleksowo i wszechstronnie, a przede wszystkim funkcjonalnie - tak to będzie wyglądało. Jak w pozostałych uruchomionych przez nas serwisach, stawiamy na szeroki zakres usług i nowoczesne rozwiązania. Nowoczesna baza instytucji pozwala na ich atrakcyjną prezentację, uwzględniającą szczegółowy opis, rozbudowaną galerię, mapę czy powiązanie ze stroną www. Zamieszczane na łamach serwisu artykuły to treści pisane przez dziennikarzy, zawierające materiał autorski – pisany z perspektywy odbiorcy elbląskiej kultury. Treści urozmaicone są poprzez wywiady, relacje, recenzje, konkursy oraz galerie zdjęć. Zaglądając do nas, dowiesz się więcej na temat miejsc takich jak: galerie, kluby, puby, muzea czy też kina i teatry, poznasz ich ofertę, repertuar i precyzyjne namiary.
 
To, na czym najbardziej nam zależało podczas pracy nad serwisem to kalendarz wydarzeń kulturalnych. Staramy się docierać do wszystkich instytucji, które mają coś do zaoferowania elblążanom. Obecnie pracujemy nad jego odbudową. Wyróżnione kolorem podzielone są na imprezy już trwające i te, które mają danego dnia swoją premierę. Po kliknięciu w nazwę imprezy znajdą państwo jej opis, który zawiera  informację o miejscu, dacie i godzinie wydarzenia, krótki opis i cenę biletu. Aby łatwiej było państwu dotrzeć do miejsc nietypowych do informacji została dołączona mapa i dane kontaktowe instytucji.
 
Z myślą o aktywnych czytelnikach kultura.elblag.net udostępniliśmy możliwość komentowania i oceniania artykułów. Tworząc interaktywne forum, możecie Państwo uczestniczyć w życiu naszego serwisu, swoimi sugestiami zaś pozwolicie nam go ulepszyć. Dla ułatwienia na stronie funkcjonuje wyszukiwarka artykułów, instytucji i imprez, a także mapa (w przygotowaniu).
 
Kultura.elblag.net zaprasza w swoje e-progi. Czekamy na Państwa odwiedziny, a wszelkie wnioski i sugestie prosimy kierować na odpowiedni adres w zakładce kontakt.
 
Kulturę może tworzyć każdy z nas. Czekamy na informacje o mniejszych i większych wydarzeniach. Za umieszczenie informacji o wydarzeniach kulturalnych nie pobieramy żadnych opłat. Zależy nam na informowaniu czytelników o każdym kulturalnym aspekcie naszego miasta.
 
Zapraszamy na www.kultura.elblag.net.
 
8
0
oceń tekst 8 głosów 100%