› bieżące
14:16 / 02.07.2014

Kultura regionu w mobilnej grze

Kultura regionu w mobilnej grze

fot. ekulturalni.pl

Poznaj kulturalne i turystyczne zakątki regionu. Zagraj w mobilną grę miejską, zwiedzając przy tym Elbląg, Olsztyn, Giżycko i Ełk. Bezpłatna aplikacja jest już do pobrania. A dla najlepszych graczy będą nagrody. Do gry zapraszają Centrum Spotkań Europejskich Światowi i portal eKulturalni.pl

Gra jest częścią projektu eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach. Podążając wyznaczoną ścieżką uczestnicy poznają kolejne ciekawostki dotyczące miejscowości i działających w nich instytucji kultury. W grę mogą zagrać mieszkańcy i turyści w czterech miastach regionu. W Elblągu zagrali już w nią uczestnicy warsztatów pn. "Mediakcje", realizowanych w ramach projektu. W przyszłym tygodniu młodzież odwiedzi Giżycko, Olsztyn i Ełk, gdzie zagra razem z mieszkańcami i turystami.

- Pierwszy etap gry polega na odwiedzaniu wskazanych miejsc i odpowiadania na związane z nimi pytania – mówi Zuzanna Gajewska, autorka projektu. - Gracz otrzyma punkty za dotarcie do celu i prawidłowo rozwiązane zadanie. Druga część to artykuł stworzony na bazie informacji, które gracz pozna w trakcie zabawy. Gracz będzie mógł wybrać uproszczoną formę artykułu i ściągnąć szablon z pola do wypełnienia lub spróbować swoich sił i stworzyć tekst samodzielnie. Na wysłanie tekstu gracz będzie miał 72 godziny po skończonej grze.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i posiadających GPS. Przy rozpoczęciu gry trzeba podać swój adres e-mail. Na ten sam adres należy założyć konto na portalu eKulturalni.pl w celu zamieszczenia artykułu. W trakcie gry połączenie z Internetem nie jest konieczne. Dostęp do sieci jest jednak niezbędny, by pobrać aplikację, przesłać wyniki i artykuł.

Grę można pobrać bezpośrednio ze strony Google Play

https://play.google.com/store/search?q=ekulturalni&c=apps&hl=pl

lub poprzez odnośnik na portalu eKulturalni.pl,

http://ekulturalni.pl/Stronag%C5%82%C3%B3wna/Artyku%C5%82wgazecie/tabid/87/view/showmsg/indexid/3285/Default.aspx

gdzie dostępny jest również regulamin.

Dla najlepszego gracza z każdej ścieżki przewidziane są nagrody – zestaw kulturalnych gadżetów. W rankingu biorą udział osoby, które zagrały lub zagrają w terminie 28 czerwca – 31 sierpnia. Nagrody prześlemy pocztą.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%